sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Brudzew: Doposażą szkoły, zamiast ocieplać budynek urzędu. Reforma generuje koszty

Brudzew: Doposażą szkoły, zamiast ocieplać budynek urzędu. Reforma generuje koszty
 

W czwartek 27 kwietnia odbyła się XXXIII sesja Rady Gminy Brudzew. W jej trakcie radni przyjęli poprawki do budżetu na rok 2017, w tym zmianę zapewniającą środki na wyposażenie szkół podstawowych w pracownie chemiczne, fizyczne itp. 300 000 zł udało się znaleźć dzięki zabraniu 150 000 zł z planowanej termomodernizacji budynku Urzędu Gminy, a kolejne 150 000 zł pochodzi z planów finansowych szkół.

Chcemy, by VIII-klasowe szkoły podstawowe były wyposażone w pracownie przedmiotowe. Pracownie fizyczne, chemiczne, biologiczne. Reforma oświaty kosztuje samorządy i będzie kosztować. To będzie kwota 300 000 zł. Zdejmujemy pieniądze z inwestycji, która polega na termomodernizacji budynku Urzędu Gminy. Wykonamy ją w kilku etapach. Pierwszy etap, to będzie termomodernizacja ściany wschodniej, ściany wejściowej. Rezygnujemy z pozostałej części. Te pieniądze przeznaczymy na doposażenie szkół – wyjaśniał wójt Cezary Krasowski.

reklama

Wójt wskazał, iż napisał nawet list do minister Anny Zalewskiej, w którym prosił o wyjaśnienie, czy Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie niebawem przekazywać samorządom pieniądze na doposażenie szkół, gdyż wymaga tego reforma. Odpowiedź póki co nie napłynęła do Urzędu Gminy.

Władze gminy Brudzew uważają, że na stworzenie pracowni w szkołach potrzebne jest ok. 450 000 zł. Póki co wydzielono 300 000 zł, co pozwoli na zakup wyposażenia dla szkół, ale nie w takim stopniu, jaki były najbardziej oczekiwany.

Budynek Urzędu Gminy jest wizytówką gminy, ale w tym momencie są ważniejsze potrzeby – mówił wójt.

reklama

AW

Podobne artykuły

Wszystkie bloki na Górniczej ocieplone

Wszystkie bloki na Górniczej ocieplone

18-10-2019
Starostwo planuje termomodernizację szpitala

Starostwo planuje termomodernizację szpitala

17-06-2019
Ocieplone następne bloki na Górniczej

Ocieplone następne bloki na Górniczej

03-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama