poniedziałek 10 sierpnia 2020

Bianki, Borysa, Wawrzyńca

reklama

Z Kaczek "IDĄ I KOCHAJĄ" - Lednica 2017

Z Kaczek
 

Oczywiście Lednica nie mogla się obyć bez Parafian z Kaczek i uczniów ze szkół tej miejscowości. Uczestnicy pielgrzymki do źródeł chrzcielnych Polski modlili się w Katedrze gnieźnieńskiej, gdzie dokładnie 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II celebrował II Zjazd Gnieźnieński w obecności 7 prezydentów. My pielgrzymi z Kaczek staliśmy w tym samym miejscy dokładnie 20 lat po tamtych wydarzeniach. 

Samo spotkanie Lednickie w tym roku przebiegało pod hasłem: "Idź i Kochaj". Okazuje się, że młodzi na spotkaniu pod bramą RYBĄ odnajdują swoją religijność. Wielu z nas nie wyobraża sobie tysięcy młodych u kratek konfesjonału, a na polach lednickich mlodzież spowiada się tłumnie. Niektórzy głoszą hasła laicyzacji, a na polach lednickich w niesamowitej ciszy, młodzi modlą się na kolanach Koronką do Miłosierdzia Bożego, czy też adorują Najświętszy Sakrament.

reklama

Oczywiście Chrześcijanie przeżywają swoją wiarę w radości, dlatego nie mogło zabraknąć tańca i uśmiechu. W konferencjach mogliśmy słyszeć, że nie potrzeba nam Facebooka czy Twitera aby być wspólnotą, do tego potrzeba nam obecności i wzajemnego spotkania. Bp Ryś podkreślał w kazaniu podczas Mszy Świętej, że miłości nie otrzymuje się za coś, Ona jest za darmo!

Dlatego pielgrzymi z Kaczek będą SZLI I KOCHALI w swoich środowiskach. Będą szli i kochali, tak jak uczy nas Jezus i Jego Najświętsza Matka.

Warto także zaznaczyć, że pielgrzymami opiekowali się katecheci z Kaczek Elżbieta Krawczyk i niżej podpisany oraz diakoni z włocławskiego seminarium: Piotr Kazubowski i Bogusław Laskowski przy wsparciu kleryka Mateusza. Spotkaliśmy też naszego ziomka księdza pochodzącego z Turku Artura Kosierba wikariusza w parafii Raciążek.

Dariusz Jasak
Katecheta ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Podobne artykuły

Trzecia edycja

Trzecia edycja "Menu Kulturalnego" w ZSR CKP w...

5 mrz.
Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza...

Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza Jasaka

22 lt.
Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej...

Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej Duda...

21 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama