sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Wyszyna: Procesja Bożego Ciała

Wyszyna: Procesja Bożego Ciała
 

Jak co roku wielkie serce i siłę wiary mieszkańcy parafii Wyszyna pokazali, dekorując ulice i ołtarze.

Wśród czerwcowej zieleni procesja Bożego Ciała jak zawsze wielkim duchowym wydarzeniem się stała. Na czele krzyż, dzieci pierwszej komunii, ks. proboszcz Włodzimierz Pawłowski, poczty sztandarowe OSP w pełnej asyście i rodziny wierne Bogu i sobie bliskie. Noszenie w procesji Chrystusa znajdującego się w Monstrancji i wystawianie przez całą oktawę w kościele, modlitwa i śpiewy, czynią tą uroczystość najwspanialszą i z najważniejszych i najstarszych świąt kościoła naszej wiary. Wspólne dekorowanie ulic i ołtarzy jednoczy nas mieszkańców Wyszyny i okolicznych wiosek.

reklama

NAJŚWIĘTRZE SERCE BOZE POŚWIECAMY CI NASZĄ OJCZYZNĘ NASZĄ PARAFIE NASZE RODZINY I I NAS SAMYCH

Zapiski z historii mówią

Pierwsze procesje Bożego Ciała odbywały się w latach 1265 – 1275 w Kolonii w Niemczech. Pod koniec XV wieku procesje były już powszechne w Niemczech, Anglii, Francji, w północnych Włoszech i Polsce. Jako pierwsze obchody świata Bożego Ciała w Polsce wprowadził w diecezji krakowskiej w 1320 roku ks. bp Nanker. Już w XIV wieku procesje odbywały się w Płocku.

reklama

Idą z pokorą dziadkowie, młodzież

Babcie z wnukami, ciotki z wujkami

Takie to Boże Ciało w Wyszynie mamy

Miasta, miasteczka i wioski, świętuje Boże Ciało

Wierny Bogu Naród Polski

W dymie kadzideł wiarę swą wnosimy

Chroń nasze miasta, miasteczka, wioski, domy, rodziny, o to CIEBIE BOŻE PROSIMY

Andrzej Burszewski

Podobne artykuły

Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej oprawy w...

11 czerw.
Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż...

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż zwykle....

29 maj.
100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie

7 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama