poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Międzylesie: Papuga, masaż i mundurowi. Piknik Strażacki bawił i uczył

Międzylesie: Papuga, masaż i mundurowi. Piknik Strażacki bawił i uczył
 

W niedzielę 18 czerwca tłoczno zrobiło się na placu przy remizie w Międzylesiu w gminie Władysławów. Powodem był organizowany tradycyjnie już o tej porze roku Piknik Strażacki.

Podczas wydarzenia wszyscy zebrani w pobliżu strażnicy wysłuchali m.in. krótkiej pogadanki dotyczącej ochrony przeciwpożarowej, którą wygłosili strażacy. O tym, jak na co dzień dbać o swoje bezpieczeństwo, opowiadali także obecni na pikniku policjanci i ratownicy medyczni. Uczestnicy wydarzenia uzyskali nie tylko wiedzę merytoryczną, ale i praktyczną. Oczywiście największą frajdę miały dzieci, które mogły przekonać się, jak wyglądają policyjne i strażackie pojazdy, jak wygląda karetka i fantom, na którym trenuje się udzielanie pierwszej pomocy. Później przyszedł czas na posmakowanie waty cukrowej, kiełbasek z grilla i wzięcie udziału w loterii fantowej. Uczestnicy wydarzenia mogli wygrać nawet papużkę, a ponadto pojawiła się opcja zdobycia godzinnego masażu, który w sposób fachowy wykonuje druhna OSP Władysławów, Magdalena Dębińska.

reklama

W imieniu Zarządu OSP Międzylesie pragnę podziękować wszystkim osobom, które uczestniczyły w dzisiejszym pikniku strażackim, mieszkańcom za podarowane fanty i darczyńcom. Szczególne podziękowania pragnę przekazać panu Zdzisławowi Wojtkowiakowi, którzy swoim zaangażowaniem i pracą nadzorował, aby ten piknik mógł się odbyć. To dzięki jego przyjaciołom i kolegom otrzymaliśmy wiele wartościowych fantów oraz wsparcie ze Starostwa Powiatowego w Turku. Myślę, że ta współpraca z Zarządem OSP będzie dalej się tak dobrze układała, jak do tej pory. Panie Zdzisławie, niech pan dalej troszczy się o naszą jednostkę, jak dotychczas, ponieważ mamy jeszcze do zrealizowania wiele innych zamierzeń. Dziękuję druhnom i druhom strażakom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości – mówił prezes OSP Międzylesie Marian Przyszło.

Piknik był też okazją do uhonorowania zasłużonych druhów OSP Międzylesie. Złoty medal otrzymał Stanisław Gmach, srebrny - Artur Przyszło, a odznakę strażak wzorowy - Adam Gmach.

Sponsorami i darczyńcami były następujące osoby i firmy: Mariusz Seńko – starosta turecki, Zbigniew Bartosik – były starosta powiatu, Dariusz Stasiak – komendant powiatowy PSP w Turku, Grzegorz Ciesielski – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Andrzej Opłatek – PPHU Andrewex, Alina Bartosik – prezes GS Władysławów, Ryszard Dominiak – sklep ABC w Międzylesiu, Krzysztof Puzio – Tartak w Małoszynie, Marcin Robert Karolak – Elektrokabel, Czesław Stasikowski – gospodarstwo rolne Chylin, Jan Gruca – radny Rady Powiatu, Arkadiusz Nejman – firma NEAR we Władysławowie, Zbigniew Brzeziński – EM-BUD Kuny, Zdzisław Wojtkowiak - radny Rady Powiatu, Piotr Itczak - Iva-PiT, Marek Zawadzki – ZAW-MARK Władysławów, Romualda Zajdel-Pawlak – prezes Zarządu Spółki z.o.o. SINTUR, Bartosz Perz – nadleśniczy Nadleśnictwa Turek, Alfred Rajczyk – PSSE w Turku, Marek Krysiak – Marko Międzylesie, Stanisław Paszak – Zakład Mięsny w Olszówce, Jan Pawlicki – firma Jan-Pol, Roman Lasek – fundator zabawek dla dzieci, Arkadiusz Pilarski – firma KUPIEC, Mirosław Wypiór – prezes PGKiM w Turku, Jacek Wzorek, Andrzej Kwiatkowski – radny Rady Miejskiej Turku.

AW

Podobne artykuły

Piknik Strażacki

Piknik Strażacki "Wakacje z druhami" w OSP Międzylesie

23 sierp.
Piknik Strażacki w OSP Międzylesie już w...

Piknik Strażacki w OSP Międzylesie już w sobotę....

18 sierp.
 Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z...

Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z Międzylesia

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama