czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Tarnowski Młyn: Zagrali w siatkówkę i odsłonili tablicę

Tarnowski Młyn: Zagrali w siatkówkę i odsłonili tablicę
 

Gmina Władysławów, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie i Stowarzyszenie „Tarnowski Młyn z Tradycją ku Przyszłości” zaprosiły mieszkańców gminy Władysławów do wzięcia udziału w Pikniku Sportowo-Rekreacyjnym, który odbył się w niedzielę 18 czerwca. Z tego zaproszenia skorzystali miłośnicy sportu, historii naszych okolic, jak i fani integracyjnych spotkań w promieniach (prawie) letniego słońca.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00. Osoby, które pojawiły się na terenie przy boisku do siatkówki plażowej w Tarnowskim Młynie, uczestniczyły w odsłonięciu tablicy upamiętniającej dzieje wsi Tarnowski Młyn. Teraz każdy podróżny, przejeżdżając przez Tarnowski Młyn, będzie mógł dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa wsi i jak kształtowały się granice miejscowości na przestrzeni setek lat. Gdzie leży łąka, z której chłopi pobierali torf? Gdzie przebiegał trakt królewski, przy którym znajdował się zajazd z możliwością wymiany koni pocztowych? W którym miejscu działały młyny wodne i karczma, w której można było skosztować „gorzałki” z dworskiej gorzelni Piorunów – Chylin? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy właśnie zapoznając się z treściami, umieszczonymi na wspomnianej tablicy.

reklama

Ważnym elementem Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego był III Gminny Turniej Siatkówki Plażowej. Przez kilka godzin na boisku rywalizowało ze sobą 6 drużyn. Koniec końców zwyciężył duet Miklas-Drzewiecki, a na niższych stopniach podium znalazły się teamy Ochocki-Budka i Bugaj-Berliński. W zmaganiach uczestniczyli także reprezentanci Grzymiszewa i Baszty Wyszyna.

Osoby, które niekoniecznie lubią wylewać siódme poty na boisku, mogły usiąść pod parasolem lub namiotem, spędzić czas w gronie znajomych, zjeść kiełbaskę z grilla i wypić „jasne z pianką”.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Podobne artykuły

Tarnowski Młyn: Siatkarskie zmagania w...

Tarnowski Młyn: Siatkarskie zmagania w sierpniowym...

04-08-2018
Tarnowski Młyn: Zagrają w siatkówkę, uczczą...

Tarnowski Młyn: Zagrają w siatkówkę, uczczą...

25-07-2018
Dyskutowali o prawie łowieckim i

Dyskutowali o prawie łowieckim i "boksowaniu się"...

12-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama