sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pojedź w I Rajdzie Pojazdów Zabytkowych i wygraj nagrody. Zaprasza Automobil Klub Turek

Pojedź w I Rajdzie Pojazdów Zabytkowych i wygraj nagrody. Zaprasza Automobil Klub Turek  - foto: Automobil Klub Turek
foto: Automobil Klub Turek 

W ostatni weekend lipca na terenie powiatu tureckiego trwać będzie I Rajd Pojazdów Zabytkowych. Nie zabraknie pięknych aut i motocykli, okazji do podziwiania widoków i zabytków, spotkań podczas pikniku i spływu kajakowego, a nawet pysznej grochówki.

Wydarzenie ma na celu integrację pasjonatów motoryzacji, promowanie turystyki motoryzacyjnej, promowanie regionu. W rajdzie mogą wziąć udział posiadacze pojazdów mechanicznych, wyprodukowanych przed 31 grudnia 1990 roku, odpowiednio utrzymanych ze względu na wartość techniczną i historyczną. By stać się uczestnikiem rajdu, nie trzeba być członkiem stowarzyszenia Automobil Klub Turek.

reklama

Koszt udziału w I Rajdzie Pojazdów Zabytkowych to jedynie 60 zł. Ponadto każda załoga otrzyma gadżety związane z imprezą – mapa, koszulka, pamiątkowa naklejka na pojazd. Będzie i poczęstunek.

Jak wskazują organizatorzy, bazą rajdu będzie Wigwam Russocice. Uczestnicy imprezy spotkają się tam w piątkowy wieczór 28 lipca. Rozbiją namioty, rozstawią przyczepy campingowe, spędzą wieczór przy ognisku. W sobotę, po śniadaniu, kierowcy i członkowie załóg otrzymają mapy powiatu z zaznaczonymi ciekawymi miejscami. Poszczególne załogi wylosują dane miejsca, a następnie będą musiała się tam udać, wykonać ładną fotografię terenu, zabytku itp. Około godz. 13:00 wszyscy spotkają się przed budynkiem Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Turku. Tam posmakują grochówki, wezmą udział w konkursie elegancji i otrzymają nagrody, ufundowane przez starostę, burmistrza i wójta gminy Turek. Nieco później, o godz. 15:00, pasjonaci motoryzacji zjawią się we Władysławowie, uświetniając swą obecnością piknik. Także tam odbędą się kolejne konkursy. Dzień pełen wrażeń zakończy ognisko. Wtedy też okaże się, kto w sobotę wykonał najpiękniejsze fotografie. Warto się postarać, gdyż część z nich trafi do kalendarza na rok 2018.

Ostatnim dniem I Rajdu Pojazdów Zabytkowych będzie niedziela 30 lipca. Osoby, które będą miały ochotę przesiąść się z auta do kajaka, będą miały okazję to zrobić. Właśnie wtedy odbywać się będzie spływ rzeką Wartą (koszt 35 zł). Podsumowanie i uroczyste zakończenie rajdu odbędzie się po godz.15:00 w Wigwamie Russocice.

reklama

Więcej informacji na temat I Rajdu Pojazdów Zabytkowych – w tym dokładny regulamin – można znaleźć na facebookowym fanpage'u „Automobil Klub Turek”.

AW

Pojedź w I Rajdzie Pojazdów Zabytkowych i wygraj nagrody. Zaprasza Automobil Klub Turek

Podobne artykuły

Klasyczne zakończenie sezonu i I Zlot Pojazdów...

Klasyczne zakończenie sezonu i I Zlot Pojazdów...

21 wrz.
Strzeleckie zmagania Radnych i Sołtysów z gminy...

Strzeleckie zmagania Radnych i Sołtysów z gminy...

20 lip.
Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni - trwa IV...

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama