niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Artystka na wakacjach. W wakacje nie próżnuje, tylko też maluje - pani Marlena z Kałku

Artystka na wakacjach. W wakacje nie próżnuje, tylko też maluje - pani Marlena z Kałku
 

Pochodzi ze wsi Kałek koło Wyszyny, pani Marlena Bocian Hewitt. Tu jest jej dom rodziny od najmłodszych lat. Pokochała pędzel i farby, ukończyła Liceum Plastyczne w Kole.

Od roku 2001 mieszka w amerykańskim Bostonie. Pracuje tam jako nauczycielka malarstwa. Studiowała architekturę i malarstwo na Massachusetts College od And Design. Robiła ilustracje dla studentów na Harvardzie.

reklama

Bardzo lubi malować baletnice. Namalowała ,,Ostatnią Wieczerzę” na prośbę mamy i portret rodziców. Kocha i przyrodę i naturę, która jest wokół wsi Kałek. Sercem i duszą artystka, pełna ciepłego uśmiechu.

Wielka komunikacja poprzez sztukę, taniec, muzykę, balet, wystawę prac w Studium Baletowym w Warszawie. Skromna, miła artystka. Rodzina wieś Kałek jest jej zawsze sercu bliska.

Murale są jak widać kolorowe wiejskie
Pani Marlena z uśmiechem mówi, że pomalowałaby całą wieś
I wioska Kałek by była bardziej znana
Świat wiejski na kolorowe murale zamienia
Pani malarka z Kałku i Bostonu Marlena.

Andrzej Burszewski

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama