wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

22°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Pedałują do Rzymu, wspierając dom dziecka. Antosik, Dawicki, Śliga i Kujawa pokonają 1800 km

Pedałują do Rzymu, wspierając dom dziecka. Antosik, Dawicki, Śliga i Kujawa pokonają 1800 km - foto: Tour de Roma
foto: Tour de Roma "Turek - Rzym 2017" 

Dla wielu osób trudną wyprawą jest niedzielny wyjazd na obiad do teściowej. Dla Daniela Antosika, Mateusza Dawickiego, Sylwestra Śligi i Tomasza Kujawy najwyraźniej nie istnieje podróż, która by ich przerażała. Panowie na swych rowerach od kilku dni kierują się do Rzymu, przemierzając kolejne kraje naszego kontynentu. Ich wyjazd to nie tylko wielka przygoda, ale też działanie charytatywne, bo każdy przejechany kilometr to pieniądze dla domu dziecka w Kaczkach Średnich.

Daniel, Mateusz, Sylwek i Tomek – czterej miłośnicy rowerowych podróży. W zeszłym roku Sylwek i Mateusz zasłynęli z wyprawy do Paryża, Tomek i Daniel rowerami dojechali na ŚDM do Krakowa, wracając tym samym środkiem transportu. W tym roku połączyli siły, podejmując to niełatwe, a pewnie czasem i szalenie trudne wyzwanie. 14 września wyruszyli na wspólną, rowerową wyprawę do Rzymu. W ciągu 14 dni pokonają ok. 1800 km, przejeżdżając przez teren dziewięciu europejskich krajów.

reklama

Swą wyprawę panowie rozpoczęli od dojechania do Czech. Jak sami wskazywali na swoim fanpage'u, były piękne widoki, ale nie brakowało też deszczu. Jak się miało później okazać, deszcz stał się niemałym utrapieniem. Czterej pasjonaci udali się następnie do Wiednia. Tam też dopadła ich poranna ulewa, ale trudy podróży osłodziła wizyta u rodziny, zwiedzanie miasta. Daniel, Mateusz, Sylwester i Tomasz zawitali do Bratysławy, a także nad Jezioro Nezyderskie. Piąty dzień wyprawy to pokonanie aż 179 km i dotarcie na Węgry. Iście morderczym wyzwaniem była jazda podczas siódmego dnia wyjazdu czyli przejechanie 145 km słoweńskich tras w lejącym deszczu.

Panowie pedałują do Rzymu, ale w ich inicjatywę może włączyć się każdy z nas. Oto bowiem na serwisie zrzutka.pl powstało wydarzenie „Do Rzymu na dwóch kółkach - po przygodę i rowery dla Domu Dziecka”. Gwoli wyjaśnienia - Daniel, Mateusz, Sylwester i Tomasz zdecydowali, że część pieniędzy, zebranych od sponsorów, przeznaczą na zakup rowerów dla Domu Dziecka w Kaczkach Średnich. Mało tego – zorganizowali właśnie wspomnianą internetową zbiórkę, a pozyskane pieniądze także zostaną wydane na jednoślady dla dzieciaków z Domu Dziecka. Co ciekawe, znalazł się sponsor, który postanowił czterem wytrwałym rowerzystom zapłacić po złotowce za każdy przejechany kilometr. Każdemu z jadących z osobna!

Zdjęcia i relacje LIVE z trasy przejazdu można obserwować na specjalnej stronie na FB Rowerem przez Europę "Turek - Rzym 2017" - www.facebook.com/TurRoma17.

Oprac. AW
Źródło: www.facebook.com/TurRoma17

Podobne artykuły

Dojechali rowerami do Rzymu! Antosik, Dawicki,...

Dojechali rowerami do Rzymu! Antosik, Dawicki, Śliga...

28-09-2017
Rowerem do Rzymu! Była Praga, był Kraków i...

Rowerem do Rzymu! Była Praga, był Kraków i Paryż,...

24-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama