czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Bednary: Pasjonaci rolnictwa z ZSR na AGRO SHOW 2017

Bednary: Pasjonaci rolnictwa z ZSR na AGRO SHOW 2017
 

Tradycją stało się, że uczniowie z klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki biorą udział w Międzynarodowej Wystawie Maszyn Rolniczych AGRO SHOW, zorganizowanej w Bednarach koło Poznania. W tym roku w ramach AGRO SHOW, z myślą o uczniach szkół rolniczych, po raz pierwszy zorganizowano Ścieżkę Edukacyjną. Składały się na nią liczne wykłady, prezentację i konkursy. Miała ona miejsce w piątek 22 września, czyli pierwszego dnia wystawy, dlatego też właśnie tego dnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w tej imprezie.

Jest to największa wystawa tego typu w Europie. AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. Impreza ta od lat postrzegana jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa organizacja, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu rolnicy przybywający na AGRO SHOW podczas 4 dni Wystawy mają możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Mogą też spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji i agencji związanych z branżą rolniczą.

reklama

Uczniowie ZSR CKP Kaczki Średnie wraz z opiekunami mieli również okazję podyskutować o najnowszych rozwiązaniach stosowanych w maszynach rolniczych, a mianowicie o elementach automatyki, zwanej od niedawna w maszynach rolniczych agrotroniką. Warto dodać, iż uczniowie szkoły pracują właśnie nad projektem ciągnika rolniczego wyposażonego w elementy aktoryki, sensoryki oraz sterowniki - polskiej produkcji. Już niebawem zaprezentują efekty swojej ciężkiej pracy i zaprezentują pierwszy w Polsce projekt ciągnika wyposażonego w nowoczesne rozwiązania precyzyjnego rolnictwa.

Opiekunowie wycieczki szkolnej to: Adam Białas, Krzysztof Kamiński, Marek Kwiatkowski.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

11 sierp.
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama