niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Grąbków: Wybrali sołtysa. Daniel Szymański wraca do samorządowych działań

Grąbków: Wybrali sołtysa. Daniel Szymański wraca do samorządowych działań
 

Mieszkańcy Grąbkowa znaleźli odpowiedź na pytanie, kto może na stanowisku sołtysa zastąpić przedwcześnie zmarłego Rafała Kąciaka. Podczas zebrania wiejskiego ustalono, że to zadanie spocznie na barkach Daniela Szymańskiego. Nowy sołtys ma 38 lat, na co dzień pracuje w firmie Sun Garden, a kilka lat temu pełnił funkcję radnego. 

W czwartek 14 września, podczas XXIX sesji Rady Gminy Malanów, radni podjęli uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających na sołtysa sołectwa Grąbków. Odbyły się one w czwartek 28 września, o godz. 16:00. Miejscem spotkania była oczywiście świetlica wiejska w Grąbkowie.

reklama

Mieszkańcy wykazali spore zainteresowanie wyborami. W sali świetlicy pojawiło się ponad 40 osób, zainteresowanych wyłonieniem sołtysa. Ogółem podano około 6-7 kandydatur, między innymi wskazano na obecnego radnego Sławomira Ogrodowczyka. Większość osób odmówiła i nie zdecydowała się zweryfikować, ilu wyborców odda na nie głosy. Osoby te być może wiedziały, że nie dysponują możliwościami i czasem, by poświęcić się działaniu w samorządzie. Wolę kandydowania potwierdził mieszkaniec, którego nazwisko wskazano jako pierwszego - Daniel Szymański, były radny z Grąbkowa. 

Nie była to niespodzianka. O tym, że to właśnie Daniel Szymański może zostać sołtysem, mówiło się już przed zebraniem. Wszakże jest to osoba z doświadczeniem w samorządzie i w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Jak widać plotki nie okazały się pogłoskami bez pokrycia i kandydatura faktycznie się pojawiła.

Podczas głosowania 39 osób opowiedziało się za Danielem Szymańskim, a 3 osoby nie poparły tejże kandydatury.

AW

 

2
3
4
5

Podobne artykuły

Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon...

Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon nadciąga!!!

12 sierp.
Beach Soccer w Grąbkowie! Już w sobotę  XI...

Beach Soccer w Grąbkowie! Już w sobotę XI Otwarte...

3 sierp.
Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak...

Kawęczyniak z urodzenia. Sylwester Kasprzak jednym z...

15 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama