wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wojtkowiak: Radni miejscy lansują się naszym kosztem!

Wojtkowiak: Radni miejscy lansują się naszym kosztem!
 

Kilka dni temu na Facebooku jeden z radnych Rady Miejskiej Turku zamieścił fotografię swej osoby przy wyremontowanym chodniku przy powiatowej ul. Chopina, wyliczając zarazem własne zasługi w tworzeniu tejże inwestycji. Sprawa ta nie umknęła radnym powiatowym, którzy wiedzą doskonale, że miasto wprawdzie wydało 35 000 zł na chodnik, ale powiat wydał owych pieniędzy 140 000 zł. Ostro zachowanie radnych miejskich skrytykował Andrzej Wojtkowiak i wyjaśnił, co można zrobić, by mieszkańcy Turku nie nabierali się na czyjś lans.

W czwartek 28 września odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Tureckiego. Andrzej Wojtkowiak zabrał głos podczas punktu poświęconego na interpelacje. – Mam pewne uwagi co do współpracy na linii miasto-powiat. Wszyscy dobrze wiemy, że ta współpraca jest nieciekawa. Mała, w małym zakresie, no ale jednak jeżeli współpracujemy, to jesteśmy wykorzystywani. Wykorzystywani przez radnych miejskich.

reklama

Radny powiatowy wyjaśnił, na czym jego zdaniem polega owo wykorzystywanie. – Po raz kolejny po oddaniu inwestycji naszej, mówię o chodniku przy ul. Chopina, radni miejscy lansują się naszym kosztem. Swego czasu radny Młynarczyk, czy też radny Marczewski podobną sprawę nagłaśniał, jeśli chodzi o ulicę Smorawińskiego. Była podobna sytuacja. Należy położyć kres temu lansowaniu naszym kosztem. W ten chodnik powiat turecki włożył 140 000 zł, miasto natomiast 35 000 zł. Właśnie dlatego prosiłbym, aby po każdej inwestycji robionej z miastem umieścić nieduża tablice z informacją o udziale finansowym poszczególnych samorządów – mówił Wojtkowiak dodając, że powiat współpracując w gminami nie ma takich problemów, tymczasem współpracując z miastem je napotyka.

Starosta Mariusz Seńko przyznał, że jeśli radni powiatowi któryś już raz mówią o takim zachowaniu samorządu miasta, jeśli jest coś na rzeczy, to faktycznie umieszczenie tego rodzaju tabliczek informacyjnych może okazać się dobrym pomysłem, godnym rozważenia.

AW

Podobne artykuły

Niedzielny pożar garażu na Chopina. Spłonął...

Niedzielny pożar garażu na Chopina. Spłonął samochód...

12 kw.
Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek...

Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek poprawi...

23-11-2020
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i...

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i Wojtkowiak...

27-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama