niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

18°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona: Nagrody dla Zespołu Szkół w konkursach Wielkopolska Szkoła Roku 2017 i Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017

Przykona: Nagrody dla Zespołu Szkół w konkursach  Wielkopolska Szkoła Roku 2017 i Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017
 

27 września w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca II edycję konkursów Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Celem konkursu o tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku jest wyróżnienie tych wielkopolskich przedszkoli i szkół, które kształtują w młodych ludziach poczucie tożsamości narodowej, jednocześnie modelując wzorzec nowoczesnego Wielkopolanina. Konkurs Wielkopolski Nauczyciel Roku pozwala natomiast uhonorować wybitnych pedagogów, cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym.

Tegoroczna edycja okazała się wielkim sukcesem przykońskiej oświaty. Zespół Szkół w Przykonie znalazł się wśród pięciu laureatów konkursu Wielkopolska Szkoła Roku, a nauczyciel muzyki, p. Janusz Kujawa, otrzymał wyróżnienie w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Kapituła konkursu doceniła pracę szkół i przedszkola – sukcesy sportowe, artystyczne i naukowe placówek, otwartość na nowoczesne technologie, nowatorskie metody pracy z dziećmi, umiejętność współpracy ze środowiskiem lokalnym. Natomiast wyróżnienie, które otrzymał p. Janusz Kujawa, podkreśla jego zaangażowanie w życie nie tylko szkoły, ale i gminy – nauczyciel w twórczy sposób łączy bowiem pracę pedagogiczną z prowadzeniem orkiestry dętej.

reklama

Osiągnięcia w konkursach Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku są dla Zespołu Szkół w Przykonie wielkim wyróżnieniem. Jednocześnie potwierdzają wartość przedszkola i szkół – placówek, które są bardzo dobrze postrzegane w środowisku lokalnym, szanowane przez rodziców i po prostu lubiane przez dzieci.

Warto także podkreślić, że sukces Zespołu Szkół w Przykonie to kompetencje, entuzjazm i współpraca wielu osób: dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców, władz samorządowych, lokalnych instytucji i organizacji. Nagrody, które w Poznaniu odebrali dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie, p. Zdzisław Nowak, oraz nauczyciel, p. Janusz Kujawa, z pewnością staną się dla całej społeczności szkolnej inspiracją do dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów edukacyjnych.

A. Majtka, A. Łysiak, Zespół Szkół w Przykonie
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Przykona: Uczcili 35-lecie nadania szkole...

Przykona: Uczcili 35-lecie nadania szkole imienia...

23-05-2018
Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami....

Kaczki Średnie: Gimnazjada 2018 za nami. Sportowcy...

23-04-2018
Przykona: Siatkarki SP4 Mistrzyniami Rejonu

Przykona: Siatkarki SP4 Mistrzyniami Rejonu

22-03-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama