środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Językowa przygoda w ZSR w Kaczkach Średnich

Językowa przygoda  w ZSR w Kaczkach Średnich
 

Language Abenteuer in Kaczki Średnie, czyli językowa przygoda w Kaczkach Średnich, to powiatowy konkurs języków obcych, który zadebiutował 8 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych CKP. Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcą poprzez formę zabawy, połączonej z nauką , uświadomić młodzieży, jak istotna jest w nowoczesnym świecie znajomość języków obcych. Szkoła w Kaczkach wielokrotnie już miała okazję udowodnić, że podąża za najnowszymi wymaganiami rynku pracy, przygotowując uczniów do swobodnego poruszania się również na europejskich rynkach pracy, chociażby poprzez organizację bardzo atrakcyjnych staży zagranicznych.

Na udział w językowej przygodzie odważyli się uczniowie z oddziałów gimnazjalnych z Dobrej, Grzymiszewa, Słodkowa, Świnic Warckich, Wartkowic oraz Tuliszkowa.

reklama

Languge Abenteuer in Kaczki Średnie to konkurs językowy, który przyjął niestandardową formułę. Miał on charakter gry miejskiej, podczas której uczniowie musieli komunikować się w języku niemieckim i angielskim. Uczniowie zaproszonych szkół zostali podzieleni na trzy dziesięcioosobowe grupy. Aby przełamać „ pierwsze lody” i poznać się bliżej, uczestnicy na rozgrzewkę wzięli udział w językowych grach animacyjnych. Dalsza część konkursu była nie lada wyzwaniem, gdyż uczestnicy otrzymali mapy z informacjami w języku angielskim i niemieckim o obiektach, które powinni znaleźć. Zespoły poruszały się po terenie Zespołu Szkół Rolniczych , szukając wyznaczonych punktów orientacyjnych. Tam czekały na nich znane osobowości z zadaniami językowymi. Byli to przebrani uczniowie ZSR, którzy nie tylko egzekwowali od drużyn znajomość języka angielskiego i niemieckiego, ale dzielili się również swoją wiedzą . I tak, np.Michael Schumacher , nauczył zespoły nazw części samochodowych w j. angielskim i niemieckim. Z kolei nasza szkolna pogodynka , czekająca na grupy przy stacji meteo, zapoznała młodzież ze słownictwem z dziedziny pogody i meteorologii, a następnie sprawdziła umiejętność rozumienia ze słuchu, egzekwując od drużyn znajomość zapamiętanego słownictwa.. Albert Einstein , posługując się oczywiście językiem angielskim, zaznajomił zespoły z tajnikami energii odnawialnej , a wskazówki udzielane przez Sherloka Holmsa pomogły drużynom odnaleźć drogę do szkolnego studia radiowego. W szkolnym radiu High Five- Przybij z Nami Piątkę uczestnicy mogli przeprowadzić wywiad z królową Elżbietą. Miejscowa Kaczka Helga nauczyła gimnazjalistów podstawowych zwrotów w j. niemieckim a w sali językowej mieli oni okazję wykazać się wiedzą krajoznawczą przed bawarką Utą. Zespoły spotkały się również z kucharzem Kurtem Schellerem, który w nagrodę za uzupełnienie brakujących słów w przepisie obdarował ich słodkimi muffinami.

Konkurs w jakim brali gimnazjaliści, nie był tylko sprawdzeniem ich wiedzy ,ale także żywą lekcją, ponieważ mogli się komunikować w języku obcym oraz poszerzać swoje umiejętności i sprawności językowe.

Na każdej stacji zostawały przyznawane zespołom punkty, które po podliczeniu wyłoniły zwycięzców.

reklama

I miejsce otrzymali uczniowie:

- Mateusz Ćwiek ,Oliwier Arent z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej

-Julian Cidyło, Julia Dembowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Grzymiszewa

- Piotr Olszak , Sancja Potasińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Słodkowa

-Adrian Łukowski, Patryk Kaczmarczyk z Zespołu Szkół z Tuliszkowa

-Julia Jaszczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Świnic Warckich

- Kacper Dominiak , Natalia Sulima, Sylwester Kępa z Zespołu Szkół w Wartkowicach

II miejsce:

- Dominika Dembowska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Grzymiszewie

- Michalina Chłodnicka, Zuzanna Kwiatkowska, Piotr Makówka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie

- Jakub Kawecki, Sylwia Piaseczna z Zespołu Szkół w Wartkowicach

- Piotr Wojciński, Wiktoria Włodarczyk, Aleksandra Kowalska, Piotr Klimek z Gimnazjum nr 1 w Turku

- Danuta Witaszczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej

III miejsce:

- Michał Jóźwiak, Piotr Drewniacki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grzymiszewie

- Zuzanna Galor, Mateusz Gębicki, Bartosz Michalski z Zespołu Szkół z Tuliszkowa

- Kinga Jóźwiak, Marta Górniak, Anita Olejnik, Agnieszka Cybulska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Świnic Warckich

- Kinga Stasiak, Andżelika Dzikowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej

Nagrody zostały wręczone przez pana dyrektora Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku oraz panie wicedyrektor Angelikę Dryjańską i Katarzynę Grzelakowską. Podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymały opiekunki drużyn, panie: Julianna Cymmer, Barbara Oleksy, Magdalena Połatyńska Anna Szambelańczyk, Aleksandra Stasiak, Aneta Ulańska-Grabowska, Danuta Witaszczyk, Beata Żarna.

Szczególne podziękowania należą się również uczniom z ZSR: Natalii Biniek, Darii Dygas, Justynie Grabowskiej, Piotrowi Korczyńskiemu, Jakubowi Szczęsnemu, Konradowi Cyrulińskiemu, Szymonowi Krawczykowi, Darii Pyziak. Podjęli się oni trudnego wyzwania , musieli wykazać się zarówno talentem aktorskim, jak i językowym, będąc dla swoich kolegów nauczycielami języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły są przekonani, że ta atrakcyjna forma edukacji, zachęci młodszych kolegów do nauki języków obcych …

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.
Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

Oświadczenie wicedyrektorów ZSR CKP w Kaczkach...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama