poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

Ogorzelczyn: Nie wybrali Kościelaka. Po radnym Nowakowskim nastanie... radna Nowakowska

Ogorzelczyn: Nie wybrali Kościelaka. Po radnym Nowakowskim nastanie... radna Nowakowska
 

Kilka miesięcy temu śmierć przedwcześnie zabrała społeczności gminy Tuliszków zasłużonego samorządowca – radnego Jana Nowakowskiego z Ogorzelczyna. Mimo żałoby życie musi jednak toczyć się dalej. W niedzielę 19 listopada odbyły się wybory uzupełniające (ok. 38% frekwencji), w których wzięli udział mieszkańcy wspomnianej miejscowości. Większość tychże osób uznała, że nową radną powinna zostać wdowa po zmarłym.

Liczba uprawnionych do głosowania w niedzielę wyniosła 480 osób. Z możliwości oddania swojego głosu skorzystało 182. Po wyjęciu kart z urny okazało się, że 10 spośród wspomnianych 182 głosów trzeba uznać za nieważne, np. z powodu postawienia znaku X obok dwóch nazwisk, czy też niepostawienia go w ogóle. Jak więc wygląda podział 172 ważnych głosów?

reklama

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Tuliszkowie:
Marek Kościelak – KWW Przyjazna Nasza Gmina – 53 głosy
Alina Barbara Nowakowska – KWW Ogorzelczyn – 119 głosów

Zwyciężczyni wyborów uzupełniających będzie obecnie radną mniej więcej przez rok, aż do wyborów samorządowych 2018. Jeśli dalej będzie chciała sprawować tę funkcję, za rok znów będzie musiała wziąć udział w wyborach.

AW
 

Podobne artykuły

Grąbków: Wybrali sołtysa. Daniel Szymański...

Grąbków: Wybrali sołtysa. Daniel Szymański wraca do...

28-09-2017
Wybory w Ogorzelczynie, wybory w Grąbkowie

Wybory w Ogorzelczynie, wybory w Grąbkowie

14-09-2017
Malanów: Wybory uzupełniające zakończone. Do...

Malanów: Wybory uzupełniające zakończone. Do Rady...

03-04-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama