poniedziałek 24 września 2018

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Ogorzelczyn: Nie wybrali Kościelaka. Po radnym Nowakowskim nastanie... radna Nowakowska

Ogorzelczyn: Nie wybrali Kościelaka. Po radnym Nowakowskim nastanie... radna Nowakowska
 

Kilka miesięcy temu śmierć przedwcześnie zabrała społeczności gminy Tuliszków zasłużonego samorządowca – radnego Jana Nowakowskiego z Ogorzelczyna. Mimo żałoby życie musi jednak toczyć się dalej. W niedzielę 19 listopada odbyły się wybory uzupełniające (ok. 38% frekwencji), w których wzięli udział mieszkańcy wspomnianej miejscowości. Większość tychże osób uznała, że nową radną powinna zostać wdowa po zmarłym.

Liczba uprawnionych do głosowania w niedzielę wyniosła 480 osób. Z możliwości oddania swojego głosu skorzystało 182. Po wyjęciu kart z urny okazało się, że 10 spośród wspomnianych 182 głosów trzeba uznać za nieważne, np. z powodu postawienia znaku X obok dwóch nazwisk, czy też niepostawienia go w ogóle. Jak więc wygląda podział 172 ważnych głosów?

reklama

Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Tuliszkowie:
Marek Kościelak – KWW Przyjazna Nasza Gmina – 53 głosy
Alina Barbara Nowakowska – KWW Ogorzelczyn – 119 głosów

Zwyciężczyni wyborów uzupełniających będzie obecnie radną mniej więcej przez rok, aż do wyborów samorządowych 2018. Jeśli dalej będzie chciała sprawować tę funkcję, za rok znów będzie musiała wziąć udział w wyborach.

AW
 

Podobne artykuły

Grąbków: Wybrali sołtysa. Daniel Szymański...

Grąbków: Wybrali sołtysa. Daniel Szymański wraca do...

28-09-2017
Wybory w Ogorzelczynie, wybory w Grąbkowie

Wybory w Ogorzelczynie, wybory w Grąbkowie

14-09-2017
Malanów: Wybory uzupełniające zakończone. Do...

Malanów: Wybory uzupełniające zakończone. Do Rady...

03-04-2016
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama