poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Herbaciarnia Domu Kultury w opozycji do produktów cyfrowej rewolucji

Herbaciarnia Domu Kultury w opozycji do produktów cyfrowej rewolucji
 

Dostęp do szeroko pojętej kultury czy kontakty z innymi ludźmi mogą być realizowane dzięki produktom cyfrowej rewolucji. W tych elektronicznych światach toczy się coraz większa część naszego życia, dlatego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie powstała sala spotkań pełniąca funkcję herbaciarni. Jej oficjalne otwarcie odbyło się 24 listopada. Towarzyszyła mu prapremiera sztuki „Białe tulipany”.

Wieczór rozpoczął się od przedstawienia z udziałem amatorskiej grupy teatralnej, która zawiązała się w domu kultury. W obsadzie dwuaktówki zobaczyliśmy: Mirosławę Siepkę – w roli głównej, a także Wiesławę Szczap, Marię Kaczmarek, Barbarę Raszewską, Marię Kurzawińską i Renatę Chorążewską. Sztukę opartą na własnym tekście wyreżyserował Mirosław Rojek.

reklama

– Ten spektakl pokazywał brak spotkań twarzą w twarz – mówił autor i zarazem dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zapraszając wszystkich do sali spotkań. Herbaciarnia ma pozostać miejscem niekomercyjnym, w którym można posłuchać poezji czy muzyki, podyskutować i zapomnieć o pośpiechu. Z pomieszczenia korzystać będą przede wszystkim grupy działające w ośrodku, a docelowo wszyscy mieszkańcy.

Gości zaproszono następnie na tort z kwiatami z białego lukru i filiżankę herbatę. Na dobry początek gospodarze przygotowali kilka gatunków tego napoju, także dla miłośników naparów owocowych i ziołowych.

Wystrój wnętrza sali spotkań nawiązuje do atmosfery zabytkowego obiektu. Pomieszczenie udało się urządzić dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą pozyskał dom kultury. W ramach projektu zakupiono meble o klasycznej stylistyce oraz projektor multimedialny wraz z mobilnym ekranem. Wartość tego przedsięwzięcia to 32 557 zł, przy czym dofinansowanie wyniosło 24 000 zł. Dzięki wsparciu samorządu przeprowadzono też remont, który obejmowały m.in. wymianę wykładziny, malowanie i inne prace wykończeniowe.

reklama

Dzięki nowej przestrzeni i sprzętowi audiowizualnemu tuliszkowska placówka będzie mogła wzbogacić ofertę kulturalno-edukacyjną i dotrzeć do nowych odbiorców.

Zadanie pn. Zakup wyposażenia miejsca spotkań twarzą w twarz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zostało zrealizowane ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentowanego przez Narodowe Centrum Kultury, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wieczór z operetką

Wieczór z operetką

11-08-2016
Turniej wiedzy o karate

Turniej wiedzy o karate

26-02-2015
Młodzi recytatorzy walczyli na słowa w Tuliszkowie

Młodzi recytatorzy walczyli na słowa w Tuliszkowie

17-03-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama