sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Gm. Turek: Kocik proponuje posadzić 100 dębów

Gm. Turek: Kocik proponuje posadzić 100 dębów
 

W nadchodzącym 2018 roku świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Jak uczcić to wydarzenie? Swój pomysł ma radny Michał Kocik z Grabieńca. Samorządowiec stawia na połączenie świętowania z działaniami proekologicznym.

W związku ze zbliżającym się 100-leciem odzyskania niepodległości podejmowane są rozmaite działania, zarówno przez samorządy, jak i organizacje. Chciałbym wyjść z taką inicjatywą, byśmy jako samorząd, jako gmina, na tę okoliczność posadzili np. 100 dębów. Można byłoby zrobić to na terenach przyległych do szkół, placów zabaw, terenach przyległych do świetlic. Takie miejsca znalazłyby się. Może udałoby się stworzyć gdzieś jakąś aleję – proponował radny podczas XLI sesji Rady Gminy Turek, zwołanej w dniu 18 grudnia.

Zdaniem radnego Kocika kolejne drzewa zawsze będą ozdobą otoczenia i jednocześnie czynnikiem działającym na rzecz zdrowia ludzi. – Za jednym zamachem można zostawić jakiś ślad, a zarazem przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Wójt Karol Mikołajczyk przyjął wniosek radnego i wyjaśnił, że pomysłów zapewne będzie wiele. – Będziemy o tym pomyśle dyskutować. Miałem już okazję rozmawiać z dyrektorami szkół. Chcielibyśmy ten 2018 rok uczynić rokiem obchodów w wymiarze naszej gminy. Chcemy podejmować różne działania poprzez szkoły i lokalne środowiska. Niektóre wspólnie z miastem Turek czy powiatem. Jakie? Z czasem będziemy te propozycje zbierać i o tym dyskutować. Byłoby złą rzeczą sprowadzić obchody tylko do wymiaru dnia 11 listopada. Warto cały rok uczynić szczególnym.

AW

Gm. Turek: Kocik proponuje posadzić 100 dębów

Podobne artykuły

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują...

Gm. Turek: Bursa czy MOPS - gdzie zagłosują wyborcy?...

27-03-2018
Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach...

Gm. Turek. Płatne reklamy na ogrodzeniach szkół?...

21-11-2017
Malanów: Jak zmienić park? Fontanna, monitoring...

Malanów: Jak zmienić park? Fontanna, monitoring i...

19-10-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama