poniedziałek 30 listopada 2020

Andrzeja, Maury, Ondraszka

reklama

Wideo: ZSR na YouTube - historia zobowiązuje

Wideo: ZSR na YouTube - historia zobowiązuje
 

Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, w ujęciu 60 – letniej tradycji, to szkoła od zarania związana z branżą rolniczą, a ostatnie dwa i pół roku jej działalności udowadnia, że właśnie w sferze rolnictwa placówka zyskuję miano lidera innowacji i niestandardowych rozwiązań.

Działania ZSR w sektorze agro, jak chociażby zakup najnowocześniejszego sprzętu rolniczego za prawie 1 mln. zł, realizacja projektu modernizacji ciągnika, stoisko agrotroniczne i jego debiut na Krajowej Konferencji „Edukacja z praktyką”, stworzenie nowoczesnego laboratorium dla mechanizacji rolnictwa, wyposażonego w precyzyjny, szyty na miarę, mechatroniczny sprzęt oraz urealnienie i rozpoczęcie przebudowy warsztatów szkolnych, stanowiących jedno z najnowocześniejszych centrów praktycznej edukacji zawodowej w środkowej Polsce, pozwalają na efektywne kształcenie i zdobywanie przez uczniów kluczowych we współczesnym rolnictwie kompetencji. Te, z kolei, uczynią z absolwentów ZSR w Kaczkach Średnich jednych z nielicznych w Europie specjalistów od diagnostyki sprzętu rolniczego, czy serwisantów urządzeń sterowniczych w nowoczesnych ciągnikach i maszynach.

reklama

Całokształt podejmowanych prac sprzyja rozwojowi uczniów, ale jednocześnie zauważany i doceniany jest przez coraz to nowych uczestników środowisk rolniczych. Jednym z nich jest grupa, niezwykle zaangażowanych w sferę nowoczesnego rolnictwa, osób tworzących przemysłowo-edukacyjny kanał agro-wizja.pl. na najpopularniejszym serwisie internetowym youtube. Liczba odtworzeń montowanych przez agro - wizjonerów materiałów nieustannie rośnie, co dowodzi trafności realizowanych działań informacyjno – ekspercko – szkoleniowych. Gościem pierwszego odcinka z cyklu „AgroEkspert”, był nie kto inny, jak Zespół Szkół Rolniczych. Dyrektor Krzysztof Świerk w przeprowadzonym na kanale agro-wizja wywiadzie dzielił się dobrymi praktykami i pomysłami na efektywną edukację zawodową oraz zapoznawał z nowinkami technologicznymi, które można z sukcesem zaimplementować na grunt kształcenia w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Przyjęty i konsekwentnie realizowany trend, szczególnie stworzenie w Kaczkach Średnich jedynego na tą skalę w Europie Centrum Precyzyjnego Rolnictwa, sprzyja rozwojowi placówki i jednocześnie nakłada na szkołę zobowiązanie przejęcia funkcji mentora nowoczesnych idei w rolnictwie.

Samo zaproszenie i udział w agro-wizja.pl to realizacja idei szeroko rozumianej edukacji oraz zalążki kolejnych długofalowych kooperacji. Głos ZSR CKP z pierwszego odcinka AgroEksperta usłyszy zapewne szerokie gremium instytucji i jednostek branży rolniczej. Po emisji zgłaszają się do ZSR firmy chętne do współpracy i realizacji pomysłów służących rozwojowi uczniów oraz doskonaleniu i podnoszeniu jakości branży rolniczej w coraz to szerszych kręgach odbiorców.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

Powiat Turecki inwestuje w edukację ekologiczną

2 paźd.
Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z...

Dostawca marki Kubota potwierdza współpracę z ZSR...

20 wrz.
Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

Stanowisko Organu Prowadzącego dla ZSR CKP w...

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama