piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk
 

W środę 11 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Przykona. Uczestnicy sesji zapoznali się z planem obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Harmonogram działań obfituje w różnego rodzaju wydarzenia, a przy okazji imię zyska rondo w Przykonie.

Już niebawem, bo w kwietniu zorganizowane zostaną spotkania autorskie i pogadanki dla najmłodszych, podczas których dzieci spotkają się z Grażyną Bąkiewicz, czyli autorką takich książek, jak „Zdarzyło się w Polsce” i „Ale historia...”. W maju odbędą się obchody 3 Maja, zorganizowana zostanie uroczysta sesja Rady Gminy, rozstrzygnięty zostanie też konkurs na plakat, dotyczący 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Również w maju w Boleszczynie odbędzie się Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej i Piosenki Patriotycznej (16.05.2018), jak również konkurs plastyczny „Byłem, jestem i będę Polakiem”. W czerwcu mieszkańcy gminy Przykona wezmą udział w rozmaitych wydarzeniach, ot chociażby w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym (16.06.2018), Sołeckim Turnieju Niepodległościowym i widowisku „Tańczące fontanny” (17.06.2018).

reklama

Na brak emocji i ciekawych imprez nie będzie można narzekać w wakacje i na początku jesieni. Pikniki rodzinne, spotkania z historykami, finał Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej z okresu Odzyskania Niepodległości, mini konkurs wiedzy dla seniorów (3.10.2018), Powiatowy Konkurs Recytatorski (21.10.2018) – to niektóre z zaplanowanych wydarzeń.

Oczywiście najważniejsze uroczystości zostaną zorganizowane w listopadzie. To podczas nich odsłonięty zostanie pamiątkowy obelisk. W międzyczasie przeprowadzona zostanie też akcja sadzenia 100 drzew w 100. rocznicę.

Jak dowiedzieli się uczestnicy sesji Rady Gminy, najprawdopodobniej w październiku imię otrzyma rondo, które powstało w Przykonie. Wśród propozycji są takie nazwy, jak Rondo im. Józefa Piłsudskiego lub Rondo Orła Białego. Wójt Mirosław Broniszewski poinformował uczestników obrad, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Przykona. Jest maszt, flaga i Plenerowe Centrum...

Przykona. Jest maszt, flaga i Plenerowe Centrum...

5 list.
Będzie

Będzie "cimno i zimno", a na święta bez lampek?...

14 paźd.
Sołtyska Joanna na czele Przykony!

Sołtyska Joanna na czele Przykony!

30 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama