poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk
 

W środę 11 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Przykona. Uczestnicy sesji zapoznali się z planem obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Harmonogram działań obfituje w różnego rodzaju wydarzenia, a przy okazji imię zyska rondo w Przykonie.

Już niebawem, bo w kwietniu zorganizowane zostaną spotkania autorskie i pogadanki dla najmłodszych, podczas których dzieci spotkają się z Grażyną Bąkiewicz, czyli autorką takich książek, jak „Zdarzyło się w Polsce” i „Ale historia...”. W maju odbędą się obchody 3 Maja, zorganizowana zostanie uroczysta sesja Rady Gminy, rozstrzygnięty zostanie też konkurs na plakat, dotyczący 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Również w maju w Boleszczynie odbędzie się Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej i Piosenki Patriotycznej (16.05.2018), jak również konkurs plastyczny „Byłem, jestem i będę Polakiem”. W czerwcu mieszkańcy gminy Przykona wezmą udział w rozmaitych wydarzeniach, ot chociażby w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym (16.06.2018), Sołeckim Turnieju Niepodległościowym i widowisku „Tańczące fontanny” (17.06.2018).

reklama

Na brak emocji i ciekawych imprez nie będzie można narzekać w wakacje i na początku jesieni. Pikniki rodzinne, spotkania z historykami, finał Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej z okresu Odzyskania Niepodległości, mini konkurs wiedzy dla seniorów (3.10.2018), Powiatowy Konkurs Recytatorski (21.10.2018) – to niektóre z zaplanowanych wydarzeń.

Oczywiście najważniejsze uroczystości zostaną zorganizowane w listopadzie. To podczas nich odsłonięty zostanie pamiątkowy obelisk. W międzyczasie przeprowadzona zostanie też akcja sadzenia 100 drzew w 100. rocznicę.

Jak dowiedzieli się uczestnicy sesji Rady Gminy, najprawdopodobniej w październiku imię otrzyma rondo, które powstało w Przykonie. Wśród propozycji są takie nazwy, jak Rondo im. Józefa Piłsudskiego lub Rondo Orła Białego. Wójt Mirosław Broniszewski poinformował uczestników obrad, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

AW

Podobne artykuły

Bądków Drugi: Świetlica za pół miliona zł...

Bądków Drugi: Świetlica za pół miliona zł przyda się...

7 lip.
Wideo: Piknik Patriotyczny mimo niepogody

Wideo: Piknik Patriotyczny mimo niepogody

25 czerw.
Piknik Patriotyczny już w niedzielę

Piknik Patriotyczny już w niedzielę

19 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama