wtorek 18 luty 2020

Konstancji, Krystiana, Sylwany

reklama

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk

Przykona: Rondo Piłsudskiego czy Orła Białego? Będzie i obelisk
 

W środę 11 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Przykona. Uczestnicy sesji zapoznali się z planem obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Harmonogram działań obfituje w różnego rodzaju wydarzenia, a przy okazji imię zyska rondo w Przykonie.

Już niebawem, bo w kwietniu zorganizowane zostaną spotkania autorskie i pogadanki dla najmłodszych, podczas których dzieci spotkają się z Grażyną Bąkiewicz, czyli autorką takich książek, jak „Zdarzyło się w Polsce” i „Ale historia...”. W maju odbędą się obchody 3 Maja, zorganizowana zostanie uroczysta sesja Rady Gminy, rozstrzygnięty zostanie też konkurs na plakat, dotyczący 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Również w maju w Boleszczynie odbędzie się Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej i Piosenki Patriotycznej (16.05.2018), jak również konkurs plastyczny „Byłem, jestem i będę Polakiem”. W czerwcu mieszkańcy gminy Przykona wezmą udział w rozmaitych wydarzeniach, ot chociażby w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym (16.06.2018), Sołeckim Turnieju Niepodległościowym i widowisku „Tańczące fontanny” (17.06.2018).

reklama

Na brak emocji i ciekawych imprez nie będzie można narzekać w wakacje i na początku jesieni. Pikniki rodzinne, spotkania z historykami, finał Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej z okresu Odzyskania Niepodległości, mini konkurs wiedzy dla seniorów (3.10.2018), Powiatowy Konkurs Recytatorski (21.10.2018) – to niektóre z zaplanowanych wydarzeń.

Oczywiście najważniejsze uroczystości zostaną zorganizowane w listopadzie. To podczas nich odsłonięty zostanie pamiątkowy obelisk. W międzyczasie przeprowadzona zostanie też akcja sadzenia 100 drzew w 100. rocznicę.

Jak dowiedzieli się uczestnicy sesji Rady Gminy, najprawdopodobniej w październiku imię otrzyma rondo, które powstało w Przykonie. Wśród propozycji są takie nazwy, jak Rondo im. Józefa Piłsudskiego lub Rondo Orła Białego. Wójt Mirosław Broniszewski poinformował uczestników obrad, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

AW

Podobne artykuły

Gmina Przykona laureatem tytułu

Gmina Przykona laureatem tytułu "Samorząd 30-lecia...

31 st.
Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic...

Nowe rondo w Turku na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego...

10-04-2019
Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

Piękna nasza Polska cała w SP Tuliszków

06-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama