piątek 02 października 2020

Racheli, Sławy, Teofila

reklama

Tuliszków: Rozdadzą mieszkańcom flagi, by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości

Tuliszków: Rozdadzą mieszkańcom flagi, by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości
 

Być może w najbliższy weekend majowy miejscowości gminy Tuliszków będą udekorowane flagami, jak nigdy dotąd. Orędowniczką wywieszania flag stała się dyrektor SP w Ogorzelczynie, a w akcję włączyły się władze gminne.

Jestem bardzo emocjonalnie związana ze społecznością lokalną. Wymyśliłam sobie, to takie moje marzenie, aby w tym szczególnym roku zaopatrzyć każdego właściciela posesji w Ogorzelczynie we flagę narodową. Prezent teoretycznie zwykły, ale jednocześnie niezwykły. Zadeklarowałam, że jeśli gmina zakupi takie flagi, to dostarczymy je do każdego domostwa. Przekażemy też informacje, które pozwolą wywiesić je w odpowiedni sposób. Chodzi o ugruntowanie symboli narodowych, rozwijanie patriotyzmu. W trudnych czasach jesteśmy patriotami, walczymy o symbole i język polski, ale w czasach spokojniejszych nieco zapominamy o tym. Zwrócę się o pomoc do ludzi zaufania społecznego, do pani sołtys wsi Ogorzelczyn, do pani radnej, do prezesa OSP, by pomogli w tym przedsięwzięciu. Dostarczymy każdemu flagę. Dopilnujemy, by Ogorzelczyn był biało-czerwony – wyjaśniała przyczyny swojego zaangażowania w akcję dyrektor Jolanta Werkowska.

reklama

Burmistrz Grzegorz Ciesielski wytłumaczył uczestnikom sesji, że pomysł spodobał się władzom gminy i postanowiono, że akcję warto rozszerzyć i flagi rozdać nie tylko w Ogorzelczynie, ale też innych miejscowościach. Tak więc oto podczas sesji, zwołanej w dniu 18 kwietnia, pokaźne torby, wypełnione flagami, rozdali sołtysom i radnym burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej i dyrektor SP w Ogorzelczynie.

Czy mieszkańcy skorzystają z okazji i wywieszą flagi już w maju, a także podczas kolejnych świąt państwowych? Przekonamy się niebawem, przejeżdżając przez tuliszkowskie okolice.

AW

Podobne artykuły

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

8 lip.
Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili...

Przedstawiciele władz symbolicznie upamiętnili dzień...

3 maj.
Gmina Tuliszków z dofinansowaniem na przebudowę...

Gmina Tuliszków z dofinansowaniem na przebudowę...

03-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama