piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pokaz służb ratunkowych w ZS-P w Dobrej

Pokaz służb ratunkowych w ZS-P w Dobrej - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W dniu 7 maja 2018 r. przedszkolaki i uczniowie ZS-P w Dobrej mieli wyjątkową okazję obserwować działania służb ratunkowo - medycznych w akcji. Tego dnia na szkolnym placu rekreacyjnym, dzięki zaangażowaniu strażaków OSP w Dobrej oraz ratowników medycznych "Fundacji Złota Godzina" z Turku, odbył się pozorowany pokaz pracy specjalistów w sytuacji wypadku drogowego.

Dzieci przekonały się, jak ważny jest profesjonalizm służb podczas zabezpieczania miejsca zdarzenia, gaszenia "płonącego pojazdu", udzielania pierwszej pomocy rannym oraz transportu poszkodowanych do szpitala. Po pokazie ratownik Krzysztof Kołata przypomniał zebranym słuchaczom numery alarmowe 112 i 999. Wyjaśnił też, jak należy wzywać pomoc w takich przypadkach. Druh Mieczysław Frątczak zademonstrował sprzęt, którym posługiwali się w akcji strażacy. Kulminacyjnym punktem spotkania okazała się możliwość obejrzenia nowego wozu strażackiego i karetki.

reklama

Zaproszeni goście chętnie demonstrowali wyposażenie swoich aut oraz odpowiadali na pytania dzieci. Każdy przez chwilę mógł się poczuć bohaterem w strażackim hełmie czy profesjonalnym ratownikiem. Byli też tacy, którzy po spotkaniu odkryli, kim chcą zostać w przyszłości.

materiał nadesłany

foto: materiał nadesłany2
foto: materiał nadesłany3
foto: materiał nadesłany4
foto: materiał nadesłany5

Podobne artykuły

Wakacyjne Spotkania z Miejskim Domem Kultury w...

Wakacyjne Spotkania z Miejskim Domem Kultury w Turku

11-07-2021
Uczennica ZS-P w Dobrej Martyna Milczarek w...

Uczennica ZS-P w Dobrej Martyna Milczarek w gronie...

20-05-2021
Gala

Gala "Szkoły Dialogu" bez Gali. Wyjazd uczniów z...

10-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama