środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Od lipca wójt zarobi mniej

Kawęczyn: Od lipca wójt zarobi mniej
 

W czwartek 28 czerwca odbyła się XLII sesja Rady Gminy Kawęczyn. Uczestniczący w niej radni przyjęli projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia wójta w zmienionej wysokości. – Projekt niniejszej uchwały przewiduje zmniejszenie dotychczasowego wynagrodzenia wójta o kwotę 106 zł – wyjaśniał wiceprzewodniczący Rady Gminy - Sylwester Kasprzak.

Swego czasu prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział obniżkę zarobków parlamentarzystów, ale też wójtów oraz burmistrzów i oto nadszedł czas, by owe uposażenia wójtów zostały zmodyfikowane. W myśl przepisów, które właśnie wchodzą w życie, wójt czy burmistrz w gminie do 15 000 mieszkańców nie może zarabiać już kwot w przedziale 4200 – 5900 zł (plus dodatki funkcyjne, specjalne, za wieloletnią pracę itp.) Teraz owe „widełki” wypłat miesięcznych dla wójtów w tego typu gminach to przedział 3400 – 4700 zł wynagrodzenia zasadniczego (plus dodatki).

reklama

Założenia nowej formy wynagrodzenia wójta gminy Kawęczyn, składającego się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatków, wyjaśnił wiceprzewodniczący Rady Gminy. Poinformował on uczestniczących w sesji, że od lipca wójt zarabiać będzie mniej o 106 zł. – Ogółem 8860 zł – mówił Sylwester Kasprzak.

Projekt uchwały został przyjęty jednogłośnie.

AW

Podobne artykuły

Kawęczyn: Wójt i radni podsumowali kadencję...

Kawęczyn: Wójt i radni podsumowali kadencję 2014-2018

17-10-2018
Tuliszków: 350 zł mniej dla burmistrza...

Tuliszków: 350 zł mniej dla burmistrza Ciesielskiego

02-07-2018
Kawęczyn: Młodzież zna losy przodków

Kawęczyn: Młodzież zna losy przodków

29-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama