niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Zawieszenie kół ratunkowych przy zbiorniku miałoby sens?

Władysławów: Zawieszenie kół ratunkowych przy zbiorniku miałoby sens?
 

Czy można przy zbiornikach, w których zabroniona jest kąpiel, umieszczać np. koła ratunkowe? Czy uratuje to komuś życie, a może wręcz odwrotnie - sprawi, że ludzie bagatelizować będą zakaz? Nad tym zastanawiano się podczas sesji Rady Gminy Władysławów w dniu 30 lipca. Powodem rozważań było oczywiście utonięcie 49-mężczyzny w pokopalnianym zbiorniku wodnym w Russocicach.

Swoimi przemyśleniami, na temat bezpieczeństwa nad wodą, podzielił się z radnymi wójt Władysławowa. – Wielokrotnie zwracaliśmy się z pismem do kopalni o dobry dojazd, o taką drogę przeciwpożarową. Mogę powiedzieć, że uczestniczący w akcji strażacy mieli trudno tam dojechać. Są wyrwy, jest teren taki zapadły. Było trudno nawet mimo tego, że auta mają napęd na 4 koła – mówił Krzysztof Zając.

reklama

Wójt przyznał, że wiele osób odradza mu to, ale on osobiście rozważa podjecie rozmaitych działań, w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa nad zbiornikiem, w którym przecież tak czy owak nie wolno pływać. – Z tego co mam informację, to gdyby była tam chociaż jakaś linka, jakieś koło ratunkowe, to można by jeszcze osobę uratować. Zastanawiam się, czy w takich miejscach, mimo zakazu kąpania, nie powinniśmy przypiąć jakiegoś koła. W razie czego - powiedział wójt.

Zdaniem Krzysztofa Zająca ulokowanie przy zbiorniku kół ratunkowych być może sprawiłoby, że wspomnianego 49-latka uratowałaby jego żona. Radni nie byli jednak do końca przekonani. – Dobrze, że nie ratowała, bo poszłaby za nim. Tam jest miękki teren, grząski – stwierdził sceptycznie podchodzący do pomysłu wójta Romuald Milling. Radny przypominał, że gmina nie może według swojego uznania tworzyć infrastruktury na terenie zbiornika, nawet w postaci wieszania kół ratunkowych.

Wójt Krzysztof Zając zapowiedział, że Urząd Gminy wyśle do władz kopalni kolejne pismo, w którym będzie apelował o utworzenie dogodnego dojazdu do pokopalnianego zbiornika.

AW

Podobne artykuły

Na skuterze o poranku z 2,86 promila....

Na skuterze o poranku z 2,86 promila. Nietrzeźwi...

7 czerw.
Dmuchawa napowietrzna w oczyszczalni ścieków w...

Dmuchawa napowietrzna w oczyszczalni ścieków w...

18 maj.
Odszedł Druh Wiesław Miling, wieloletni prezes...

Odszedł Druh Wiesław Miling, wieloletni prezes OSP...

01-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama