poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

25°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem

Tuliszków: Popołudnie z operetką i musicalem
 

W miniony weekend niektórzy mieszkańcy powiatu tureckiego biesiadowali na dożynkach, inni grali w siatkówkę plażową. Coś dla siebie znaleźli też fani muzyki i to bynajmniej nie disco polo. Miłośnicy operetki i musicalu spotkali się w Tuliszkowie, by na półtorej godziny oderwać się od rzeczywistości i zasłuchać w pięknych melodiach.

Koncert, zorganizowany w niedzielę 12 sierpnia, odbył się przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tuliszkowie. Przed zgromadzoną tam publicznością wystąpili artyści scen poznańskich. Miejscowi melomani znów mieli okazję przekonać się o sile głosów sopranistki Agnieszki Wawrzyniak oraz tenora Bartosza Kuczyka. Soliści zaprezentowali się w takich utworach, jak np. „Miłość w Portofino” F. Buscoglione, „Bo to jest miłość” E. Kalmana, „Czardasz Rozalindy” J. Straussa. Artyści sięgnęli też po utwory powszechnie znane, ot chociażby „Lubię wracać” Z.Wodeckiego.

reklama

Poznańscy artyści dziękowali tuliszkowskiej publiczności za wspólnie spędzone popołudnie i zapewniali, że w niewielu miejscach w Polsce występuje im się tak przyjemnie i komfortowo. Bartosz Kuczyk prosił mieszkańców miasteczka, by myśleli o sobie jako o prawdziwej filharmonii parkowej i nie bali się tego określenia, bo taki koncert w niewielkim Tuliszkowie, podczas którego publiczność doskonale integruje się z artystami, znaczy artystycznie więcej, niż czyjeś występy z playbacku gdzieś tam w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. Artyści podziękowali również dyrektorowi MGOK – Mirosławowi Rojkowi i wyjaśnili, że niewielu w Polsce jest dyrektorów domów kultury, którzy działają z takim zaangażowaniem.

AW

Podobne artykuły

Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

Tuliszków: Odwiedź zaczarowany świat operetki i...

06-08-2018
Tuliszków: Niedziela z operetką i światowymi...

Tuliszków: Niedziela z operetką i światowymi przebojami

09-07-2018
Tuliszków: Noworoczny Koncert Operetkowy...

Tuliszków: Noworoczny Koncert Operetkowy przyciągnął...

08-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama