niedziela 16 czerwca 2019

Aliny, Anety, Benona

reklama

Kolnica: Wesołe dożynki z Koniem Polskim

Kolnica: Wesołe dożynki z Koniem Polskim - foto: wikipedia.org / Remigiusz Józefowicz
foto: wikipedia.org / Remigiusz Józefowicz  

W niedzielę 26 sierpnia w Kolnicy odbędą się Dożynki Gminne 2018, w których wezmą udział mieszkańcy gminy Brudzew i okolic. Atrakcją wydarzenia będzie niewątpliwie występ jednego z najbardziej znanych kabaretów – Konia Polskiego.

Dożynki zorganizowane zostaną w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia”. O godz. 12:00 wszyscy uczestnicy uroczystości pomodlą się wspólnie podczas mszy świętej. Później przyjdzie czas na tradycyjny obrzęd dożynkowy, dzielenie chleba, podziwianie wieńców. Imprezę uświetni występ kabaretu Koń Polski. Satyrycy pojawią się na scenie o godz. 15:00. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, staropolskiego poczęstunku i zabawy tanecznej.

reklama

Do wspólnego świętowania Dożynek Gminnych w Kolnicy zapraszają organizatorzy: wójt gminy Brudzew, kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie, starostowie Dożynek oraz mieszkańcy sołectwa Galew.

Kolnica: Wesołe dożynki z Koniem Polskim

Podobne artykuły

Koncerty, dmuchańce i pokazy strażackie czyli...

Koncerty, dmuchańce i pokazy strażackie czyli Dzień...

3 czerw.
Wideo: Rekonstrukcja historyczna w Kolnicy z...

Wideo: Rekonstrukcja historyczna w Kolnicy z okazji...

07-11-2018
Kolnica: Polacy dzielnie walczyli z zaborcami

Kolnica: Polacy dzielnie walczyli z zaborcami

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama