czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kolnica: Wesołe dożynki z Koniem Polskim

Kolnica: Wesołe dożynki z Koniem Polskim - foto: wikipedia.org / Remigiusz Józefowicz
foto: wikipedia.org / Remigiusz Józefowicz  

W niedzielę 26 sierpnia w Kolnicy odbędą się Dożynki Gminne 2018, w których wezmą udział mieszkańcy gminy Brudzew i okolic. Atrakcją wydarzenia będzie niewątpliwie występ jednego z najbardziej znanych kabaretów – Konia Polskiego.

Dożynki zorganizowane zostaną w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia”. O godz. 12:00 wszyscy uczestnicy uroczystości pomodlą się wspólnie podczas mszy świętej. Później przyjdzie czas na tradycyjny obrzęd dożynkowy, dzielenie chleba, podziwianie wieńców. Imprezę uświetni występ kabaretu Koń Polski. Satyrycy pojawią się na scenie o godz. 15:00. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, staropolskiego poczęstunku i zabawy tanecznej.

reklama

Do wspólnego świętowania Dożynek Gminnych w Kolnicy zapraszają organizatorzy: wójt gminy Brudzew, kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie, starostowie Dożynek oraz mieszkańcy sołectwa Galew.

Kolnica: Wesołe dożynki z Koniem Polskim

Podobne artykuły

Dożynki Brudzewa w afrykańskich rytmach!...

Dożynki Brudzewa w afrykańskich rytmach! Egzotyczna...

22 sierp.
Przykona, Władysławów, Brudzew i Kawęczyn!...

Przykona, Władysławów, Brudzew i Kawęczyn! Poczwórne...

18 sierp.
Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz...

Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz zaczarowała...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama