czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory 2018: LPS i RiP startują razem

Wybory 2018: LPS i RiP startują razem
 

Członkowie oraz sympatycy stowarzyszeń politycznych Lokalne Porozumienie Samorządowe oraz Porozumienie Samorządowe „Rozwój i Przyszłość” wystartują ze wspólnego komitetu wyborczego. Prezesi obu formacji oficjalnie mówią, że przyświeca im idea samorządności, wzajemnego szacunku oraz gotowość do współpracy. Czy jednak to polityczne zbliżenie nie wiąże się z utratą przez obydwie formacje członków oraz radnych?

Podczas wczorajszego briefingu prasowego, który miał miejsce przy stołówce turkowskiej Barbórki, prezesi LPS oraz PS RiP ogłosili start ze wspólnego komitetu. Kandydatów wystawionych przez obie formacje polityczne znaleźć będzie można na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe Niezależni.

reklama

„Nasz komitet jest niezależny politycznie, skupia ludzi z różnych środowisk, zawodów i o różnych poglądach, których łączy podobne widzenie potrzeb lokalnych społeczności w mieście Turku i w poszczególnych gminach naszego powiatu” głosi deklaracja współpracy podpisana przez Władysława Karskiego i Marka Pańczyka.

Przypomnijmy, że w marcu 2016 roku szeregi PS RiP opuściło 3 radnych z miasta Turek. Na początku kadencji Lokalne Porozumienie Samorządowe opuściła także duża grupa członków, głównie z terenu miasta Turek.

Poza kandydatami do rad gmin, miast i powiatu, prezesi LPS i PS RiP zapowiadają wystawienie kandydatów na urzędy Burmistrza Miasta Turku i Wójta Gminy Brudzew.

md

Podobne artykuły

Wybory 2018: NIEZALEŻNI chcą pokonać Antosika....

Wybory 2018: NIEZALEŻNI chcą pokonać Antosika. W...

01-10-2018
Wybory 2018: Wodny plac za darmo?! Bińkowski...

Wybory 2018: Wodny plac za darmo?! Bińkowski...

26-09-2018
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama