Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

piątek 21 września 2018

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Wybory 2018: LPS i RiP startują razem

Wybory 2018: LPS i RiP startują razem
 

Członkowie oraz sympatycy stowarzyszeń politycznych Lokalne Porozumienie Samorządowe oraz Porozumienie Samorządowe „Rozwój i Przyszłość” wystartują ze wspólnego komitetu wyborczego. Prezesi obu formacji oficjalnie mówią, że przyświeca im idea samorządności, wzajemnego szacunku oraz gotowość do współpracy. Czy jednak to polityczne zbliżenie nie wiąże się z utratą przez obydwie formacje członków oraz radnych?

Podczas wczorajszego briefingu prasowego, który miał miejsce przy stołówce turkowskiej Barbórki, prezesi LPS oraz PS RiP ogłosili start ze wspólnego komitetu. Kandydatów wystawionych przez obie formacje polityczne znaleźć będzie można na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe Niezależni.

reklama

„Nasz komitet jest niezależny politycznie, skupia ludzi z różnych środowisk, zawodów i o różnych poglądach, których łączy podobne widzenie potrzeb lokalnych społeczności w mieście Turku i w poszczególnych gminach naszego powiatu” głosi deklaracja współpracy podpisana przez Władysława Karskiego i Marka Pańczyka.

Przypomnijmy, że w marcu 2016 roku szeregi PS RiP opuściło 3 radnych z miasta Turek. Na początku kadencji Lokalne Porozumienie Samorządowe opuściła także duża grupa członków, głównie z terenu miasta Turek.

Poza kandydatami do rad gmin, miast i powiatu, prezesi LPS i PS RiP zapowiadają wystawienie kandydatów na urzędy Burmistrza Miasta Turku i Wójta Gminy Brudzew.

md

Podobne artykuły

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19 wrz.

"Turek w dobrych rękach". Burmistrz Antosik...

19 wrz.
Wybory 2018: Kandydaci TS powalczą o głosy i...

Wybory 2018: Kandydaci TS powalczą o głosy i...

13 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama