środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Zainwestują w przedszkole, nie odpuszczą przebudowy drogi w Russocicach

Władysławów: Zainwestują w przedszkole, nie odpuszczą przebudowy drogi w Russocicach
 

W poniedziałek 17 września zwołana została, w trybie nadzwyczajnym, XLII sesja Rady Gminy Władysławów. Uwaga samorządowców skupiła się tym razem na przedszkolu i żłobku.

Podczas sesji uczestniczący w niej radni poparli projekt uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki Jessica2 z Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację przedsięwzięcia z zakresu efektywności energetycznej „Termomodernizacja Przedszkola Gminnego we Władysławowie wraz z nadbudową i zmianą konstrukcji dachu.

reklama

Wysokość wspomnianej pożyczki to 580.000 zł. Zostanie ona udzielona na warunkach preferencyjnych. – Oprocentowanie jest od 0,15% do 0,5% maksymalnie. Bez prowizji, bez zmian stopy procentowej. Wybraliśmy okres spłacania rat w czasie 10 lat. Z naszych obliczeń wynika, że pożyczka powinna zostać na nam przyznana z oprocentowaniem rzędu 0,2%. Jest to niewielki koszt – wyjaśniała skarbnik Elżbieta Klanowska. – Pamiętajmy, że dzięki wykonanym pracom zaoszczędzimy na ogrzewaniu budynku przedszkola – przypominał wójt Krzysztof Zając.

Radni przyjęli również uchwałę, dotyczącą ustalenia wysokości opłat za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. – Na komisjach został złożony wniosek na kwotę 100 zł. Taka była propozycja – wyjaśniała przewodnicząca Rady Gminy - Krystyna Michalak. Kolejną przyjętą uchwałą była ta, w której ujęto plan nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz opiekunami dziennymi w zakresie warunków i jakości świadczonej opieki nad dziećmi do lat 3.

Po zakończeniu sesji wójt wyjaśnił, jak przebiegają działania związane z dokonaniem przebudowy drogi gminnej wraz z chodnikami z odwodnieniem w miejscowości Russocice, na które to działanie gmina pozyskała dotację celową z budżetu państwa. Są firmy, skłonne zrealizować działanie, ale aktualne ceny przekraczają możliwości samorządu. Teoretycznie gmina może wykonać inwestycję w dwóch etapach, ale zdaniem wójta jest to niekorzystne finansowo. Bardziej opłacalnym będzie zaciągnięcie kredytu i otrzymanie pełnej dotacji z budżetu państwa. – Na najbliższej sesji będę prosił o zaciągnięcie kredytu. Mamy zabezpieczone w tej chwili 1.700.000 zł około, a umowę podpisalibyśmy na 2.380.000 zł – mówił wójt.

AW

Władysławów: Zainwestują w przedszkole, nie odpuszczą przebudowy drogi w Russocicach

Podobne artykuły

Wszyscy święci balują w niebie? Nie, w...

Wszyscy święci balują w niebie? Nie, w Russocicach!

2 list.
Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

Przed nami atrakcyjny październikowy weekend!...

21 paźd.
Wyśmienita zabawa, dobre humory i goście....

Wyśmienita zabawa, dobre humory i goście....

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama