piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejny sukces żeńskiej Tradycji z Malanowa

Kolejny sukces żeńskiej Tradycji z Malanowa
 

W dniach 15-16 września tego roku, odbył się Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w Szreniawie, w Skansenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego.

Przegląd ma na celu przedstawienie dorobku i ukierunkowanie pracy w zakresie pielęgnowania tradycyjnej kultury ludowej i narodowej związanej z folklorem muzycznym, tanecznym, a także zwyczajami i obrzędami w rożnych środowiskach regionalnych i zespołach artystycznych Wielkopolski.

reklama

Prezentacje zespołów podlegają ocenie komisji artystycznej, złożonej ze specjalistów w dziedzinie etnologii, etnomuzykologii i etnochoreografii. Komisja ta, poza oceną merytoryczną, udziela zespołom i pracującym z nimi instruktorom konsultacji w celu udoskonalenia i ukierunkowania ich pracy pod kątem podnoszenia wartości etnograficznych i artystycznych prezentowanych programów scenicznych. Wśród licznego grona artystów ludowych znalazł się zespół Tradycja z Malanowa. Pomimo dużej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu, jury przyznało zespołowi I nagrodę , oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny.

Uczestniczy przeglądu, a także widzowie mogli podziwiać stroje pań z zespołu ich efektowne czepce. Wielu z nich pytało się jaki region reprezentują i prosiło o wspólną fotografie.

Zespół Tradycja odniósł kolejny sukces prezentując się wśród najlepszych wykonawców ludowych, promującą lokalny folklor i ziemię malanowską.

reklama

Jadwiga Włodarczyk
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Malanowski folklor zdominował festiwal w Kramsku

Malanowski folklor zdominował festiwal w Kramsku

7 wrz.
Malanowski zespół

Malanowski zespół "Tradycja" z jubileuszem 15-lecia...

28 sierp.
Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za...

Druga odsłona Jarmarku Wyszyńskiego już za nami....

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama