środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Kolejny sukces żeńskiej Tradycji z Malanowa

Kolejny sukces żeńskiej Tradycji z Malanowa
 

W dniach 15-16 września tego roku, odbył się Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w Szreniawie, w Skansenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego.

Przegląd ma na celu przedstawienie dorobku i ukierunkowanie pracy w zakresie pielęgnowania tradycyjnej kultury ludowej i narodowej związanej z folklorem muzycznym, tanecznym, a także zwyczajami i obrzędami w rożnych środowiskach regionalnych i zespołach artystycznych Wielkopolski.

reklama

Prezentacje zespołów podlegają ocenie komisji artystycznej, złożonej ze specjalistów w dziedzinie etnologii, etnomuzykologii i etnochoreografii. Komisja ta, poza oceną merytoryczną, udziela zespołom i pracującym z nimi instruktorom konsultacji w celu udoskonalenia i ukierunkowania ich pracy pod kątem podnoszenia wartości etnograficznych i artystycznych prezentowanych programów scenicznych. Wśród licznego grona artystów ludowych znalazł się zespół Tradycja z Malanowa. Pomimo dużej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu, jury przyznało zespołowi I nagrodę , oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny.

Uczestniczy przeglądu, a także widzowie mogli podziwiać stroje pań z zespołu ich efektowne czepce. Wielu z nich pytało się jaki region reprezentują i prosiło o wspólną fotografie.

Zespół Tradycja odniósł kolejny sukces prezentując się wśród najlepszych wykonawców ludowych, promującą lokalny folklor i ziemię malanowską.

reklama

Jadwiga Włodarczyk
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Muzyczna niedziela na XVI Dniach Malanowa....

Muzyczna niedziela na XVI Dniach Malanowa. Wystąpił...

26 maj.
Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

17-11-2017
Malanów: Na folkową nutę

Malanów: Na folkową nutę

17-10-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama