poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Kolejny sukces żeńskiej Tradycji z Malanowa

Kolejny sukces żeńskiej Tradycji z Malanowa
 

W dniach 15-16 września tego roku, odbył się Wojewódzki Przegląd Folklorystyczny w Szreniawie, w Skansenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego.

Przegląd ma na celu przedstawienie dorobku i ukierunkowanie pracy w zakresie pielęgnowania tradycyjnej kultury ludowej i narodowej związanej z folklorem muzycznym, tanecznym, a także zwyczajami i obrzędami w rożnych środowiskach regionalnych i zespołach artystycznych Wielkopolski.

reklama

Prezentacje zespołów podlegają ocenie komisji artystycznej, złożonej ze specjalistów w dziedzinie etnologii, etnomuzykologii i etnochoreografii. Komisja ta, poza oceną merytoryczną, udziela zespołom i pracującym z nimi instruktorom konsultacji w celu udoskonalenia i ukierunkowania ich pracy pod kątem podnoszenia wartości etnograficznych i artystycznych prezentowanych programów scenicznych. Wśród licznego grona artystów ludowych znalazł się zespół Tradycja z Malanowa. Pomimo dużej konkurencji i bardzo wysokiego poziomu, jury przyznało zespołowi I nagrodę , oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny.

Uczestniczy przeglądu, a także widzowie mogli podziwiać stroje pań z zespołu ich efektowne czepce. Wielu z nich pytało się jaki region reprezentują i prosiło o wspólną fotografie.

Zespół Tradycja odniósł kolejny sukces prezentując się wśród najlepszych wykonawców ludowych, promującą lokalny folklor i ziemię malanowską.

reklama

Jadwiga Włodarczyk
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

Darcie pierza w Bibiannie już w ten weekend!

17-11-2017
Malanów: Na folkową nutę

Malanów: Na folkową nutę

17-10-2017
Malanów: Potrójne zwycięstwo Tradycji

Malanów: Potrójne zwycięstwo Tradycji

22-06-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama