niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Obrzębin: Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Zbierają podpisy pod petycją do wójta

Obrzębin: Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Zbierają podpisy pod petycją do wójta - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiPodpisy zbierano po mszach w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. 

Mieszkańcy Obrzębina zbierają podpisy pod petycjami skierowanymi do Wójta Gminy Turek, Karola Mikołajczyka. Obrzębinianie obawiają się, że po wybudowaniu drogi łączącej cmentarze miejskie z nekropolią w Słodkowie, ruch na ul. Krótkiej znacznie się zwiększy.

Obrzębinianie mieszkający przy ul. Krótkiej oraz w jej okolicach rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod 3 petycjami skierowanymi do wójta Karola Mikołajczyka. Mieszkańcy zabiegają o poprawę bezpieczeństwa poprzez budowę chodnika przy ul. Krótkiej, ograniczenie prędkości (np. poprzez zamontowanie progów zwalniających) oraz o budowę lamp przy ul. Makowej.

reklama

- Zaczęło się od inicjatywy mieszkańców ul. Krótkiej – mówią mieszkańcy Obrzębina, którzy obawiają się, że w związku z budową łącznika między cmentarzami, ruch na ich osiedlu znacznie się zwiększy. Chodzi o budowę drogi gminnej Obrzębin-Słodków Kolonia, której koszt wynosi 6 mln zł. - Po zakończeniu inwestycji staniemy się obwodnicą dla osób jadących od lub do Władysławowa – tłumaczą.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza, podpisy zbierano po mszach w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej oraz na festynie zorganizowanym w minioną niedzielę (7 października) z okazji 60 urodzin Stanisława Nasińskiego.

M. Derucki

Podobne artykuły

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych...

Ponad pół tysiąca zaszczepionych w mobilnych...

2 sierp.
Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.
Kontrole pojazdów w ramach akcji

Kontrole pojazdów w ramach akcji "Zapnij pasy!...

14 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama