poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

Obrzębin: Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Zbierają podpisy pod petycją do wójta

Obrzębin: Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Zbierają podpisy pod petycją do wójta - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiPodpisy zbierano po mszach w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. 

Mieszkańcy Obrzębina zbierają podpisy pod petycjami skierowanymi do Wójta Gminy Turek, Karola Mikołajczyka. Obrzębinianie obawiają się, że po wybudowaniu drogi łączącej cmentarze miejskie z nekropolią w Słodkowie, ruch na ul. Krótkiej znacznie się zwiększy.

Obrzębinianie mieszkający przy ul. Krótkiej oraz w jej okolicach rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod 3 petycjami skierowanymi do wójta Karola Mikołajczyka. Mieszkańcy zabiegają o poprawę bezpieczeństwa poprzez budowę chodnika przy ul. Krótkiej, ograniczenie prędkości (np. poprzez zamontowanie progów zwalniających) oraz o budowę lamp przy ul. Makowej.

reklama

- Zaczęło się od inicjatywy mieszkańców ul. Krótkiej – mówią mieszkańcy Obrzębina, którzy obawiają się, że w związku z budową łącznika między cmentarzami, ruch na ich osiedlu znacznie się zwiększy. Chodzi o budowę drogi gminnej Obrzębin-Słodków Kolonia, której koszt wynosi 6 mln zł. - Po zakończeniu inwestycji staniemy się obwodnicą dla osób jadących od lub do Władysławowa – tłumaczą.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza, podpisy zbierano po mszach w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej oraz na festynie zorganizowanym w minioną niedzielę (7 października) z okazji 60 urodzin Stanisława Nasińskiego.

M. Derucki

Podobne artykuły

Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model...

Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model marki...

23-12-2020
Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek...

Nowy chodnik na drodze Władysławów - Turek poprawi...

23-11-2020
Wideo: Pożar budynku mieszkalnego w Obrzębinie....

Wideo: Pożar budynku mieszkalnego w Obrzębinie. W...

11-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama