poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Obrzębin: Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Zbierają podpisy pod petycją do wójta

Obrzębin: Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo. Zbierają podpisy pod petycją do wójta - foto: M. Derucki
foto: M. DeruckiPodpisy zbierano po mszach w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. 

Mieszkańcy Obrzębina zbierają podpisy pod petycjami skierowanymi do Wójta Gminy Turek, Karola Mikołajczyka. Obrzębinianie obawiają się, że po wybudowaniu drogi łączącej cmentarze miejskie z nekropolią w Słodkowie, ruch na ul. Krótkiej znacznie się zwiększy.

Obrzębinianie mieszkający przy ul. Krótkiej oraz w jej okolicach rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod 3 petycjami skierowanymi do wójta Karola Mikołajczyka. Mieszkańcy zabiegają o poprawę bezpieczeństwa poprzez budowę chodnika przy ul. Krótkiej, ograniczenie prędkości (np. poprzez zamontowanie progów zwalniających) oraz o budowę lamp przy ul. Makowej.

reklama

- Zaczęło się od inicjatywy mieszkańców ul. Krótkiej – mówią mieszkańcy Obrzębina, którzy obawiają się, że w związku z budową łącznika między cmentarzami, ruch na ich osiedlu znacznie się zwiększy. Chodzi o budowę drogi gminnej Obrzębin-Słodków Kolonia, której koszt wynosi 6 mln zł. - Po zakończeniu inwestycji staniemy się obwodnicą dla osób jadących od lub do Władysławowa – tłumaczą.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza, podpisy zbierano po mszach w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej oraz na festynie zorganizowanym w minioną niedzielę (7 października) z okazji 60 urodzin Stanisława Nasińskiego.

M. Derucki

Podobne artykuły

Obrzębin: Pomódl się o uzdrowienie

Obrzębin: Pomódl się o uzdrowienie

25 wrz.
Kawęczyn: Życie seniora bywa niebezpieczne....

Kawęczyn: Życie seniora bywa niebezpieczne. Szemrani...

7 czerw.
Kaczki Średnie: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu...

Kaczki Średnie: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu...

17 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama