środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Nagrody dla ZSR za działania proekologiczne i prokulturowe

Nagrody dla ZSR za działania proekologiczne i prokulturowe
 

Już po raz trzeci Samorząd Województwa Wielkopolskiego docenił zaangażowanie ZSR CKP oraz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSR w działania na rzecz ochrony środowiska oraz szerzenia kultury w województwie wielkopolskim.

8 października w Poznaniu podczas okolicznościowej gali Przewodnicząca Kapituły Konkursu – Marzena Wodzińska wręczyła nagrody pieniężne zwycięzcom XIX edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

reklama

ZSR w Kaczkach Średnich otrzymał nagrodę za realizację projektu prokulturowego Festiwal motoryzacji i bezpieczeństwa – Moto Festiwal ATT&O. Impreza zrzeszająca pasjonatów motoryzacji odbyła się 30 września 2017 r. Jak wspomniał w wywiadach Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych, zlot to uczta dla miłośników motoryzacji z całej Polski, a jednocześnie szansa na prezentację efektów przedsięwzięć, którym wcześniej wiele godzin poświęcili ich pomysłodawcy. Festiwal wpisuje się w mapę działań ogólnopolskich, powiatowych i lokalnych.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSR w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego otrzymało nagrodę z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu za projekt proekologiczny – Majówka Powiatowa, Eko Piknik oraz Wystawa Rolniczo-Ogrodnicza zrealizowany 8 maja 2016 r.

Połączona z ekologicznym piknikiem wystawa ogrodnicza to impreza rodzinna. Wzięło w niej udział ok. 2500 osób, w tym uczestnicy rajdu "Szlakiem odnawialnych źródeł energii”. Podczas, gdy dzieci dobrze i bezpiecznie się bawiły, dorośli z przyjemnością wybierali kwiaty i krzewy. Majówka była także okazją do pogłębienia wiedzy na temat: stosowania energii odnawialnych, przyjaznego dla środowiska rolnictwa ekologicznego, prawidłowej segregacji odpadów, potraw regionalnych oraz ekologicznych kosmetyków. Organizatorzy nie zapomnieli również o połączeniu teorii z praktyką – podczas imprezy można było wymienić elektrośmieci na sadzonki drzew.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

z wczoraj
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama