piątek 16 listopada 2018

Edmunda, Marii, Marka

reklama

Uroczystość z okazji Dnia Patrona I Dnia Papieskiego

Uroczystość z okazji Dnia Patrona I Dnia Papieskiego
 

16 października 2018 roku, w czterdziestą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich, jak co roku uroczyście obchodziła Dzień Patrona i Dzień Papieski. 

Akademia  rozpoczęła się przemową proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich, księdza Pawła Zalewskiego, który podkreślił, jak wielki wpływ na życie mieszkańców Polski, mieszkańców całego świata ma pontyfikat tego wielkiego Polaka.   

reklama

Podczas apelu uczniowie szkoły ukazali życie Jana Pawła II, jego drogę drogę do stolicy Piotrowej, drogę do wieczności. Uroczystość została uwieńczona wspólnym śpiewem pieśni „Nie bój się, wypłyń na głębie", której myśl przewodnia była drogowskazem dla papieża Polaka, a teraz prowadzi uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich.

materiał nadesłany

Uroczystość z okazji Dnia Patrona I Dnia Papieskiego

Podobne artykuły

komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama