niedziela 02 kwietnia 2023

Franciszka, Malwiny, Władysława

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czworo najlepszych przeszło dalej. Gminne eliminacje konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Czworo najlepszych przeszło dalej. Gminne eliminacje konkursu
fot.: UG Turek 

31 młodych uczestników ze szkół z terenu gminy Turek przystąpiło do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Czworo z nich przeszło dalej.

Eliminacje gminne turnieju, który ma popularyzować znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizację ochrony przeciwpożarowej oraz historię i tradycję ruchu strażackiego, odbyły się w środę, 15 marca, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich.

reklama

Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I (klasy I-IV) i grupa II (klasy V-VIII). W każdej z nich wyłoniono troje uczniów z najlepszymi wynikami. Wśród młodszych uczniów pierwsze trzy miejsca zdobyli: Antoni Kustosz, Piotr Mikołajczyk i Julia Pietrzak; wśród starszych: Martyna Zdunek, Oliwia Niewiadomska i Maria Zielińska. Do eliminacji powiatowych zostali zakwalifikowani uczestnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w danych grupach wiekowych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: UG Turek2
fot.: UG Turek3
fot.: UG Turek4
Podobne artykuły
Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

10-12-2019
Uroczystość z okazji Dnia Patrona I Dnia...

Uroczystość z okazji Dnia Patrona I Dnia Papieskiego

19-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama