czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu, by ścigano bogatych piratów

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu, by ścigano bogatych piratów
 

Swoją pracę w Radzie Gminy Brudzew kończy właśnie radny Wincentowa i Galewa, Józef Budynek, który nie został ponownie wybrany do sprawowania mandatu w latach 2018-2023. Józef Budynek nie traci jednak na aktywności i podczas ostatniej sesji prosił jeszcze koleżanki i kolegów, by samorząd wpłynął na lokalnych policjantów i sprawił, że pozyskają oni szybki radiowóz z mocnym silnikiem, a nie autko z małą ilością koni mechanicznych, niezdolne - zdaniem radnego - do ścigania piratów drogowych w mocnych, luksusowych autach.

Podczas ostatniej sesji brudzewscy radni przyjęli m.in. projekty uchwał dotyczące Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy na lata 2018-2022, nabycia nieruchomości gruntowej w Brudzewie z przeznaczeniem na drogę wewnętrzną, zaopiniowania propozycji cennika na rok 2019 za odzysk i unieszkodliwianie odpadów itp. Nie zabrakło też uchwały nanoszącej poprawki do budżetu gminy. Jedną z proponowanych zmian było przeznaczenie 20.000 zł na wsparcie zakupu radiowozu dla lokalnych policjantów.

reklama

Pomysł ten nie wzbudził większych emocji, nikt nie krytykował pomysłu. Stało się wręcz odwrotnie. Głos zabrał radny Józef Budynek, który popierał zakup radiowozu, a nawet więcej – postulował, by wymóc na policjantach zakup naprawdę mocnego i szybkiego wozu.

Prośbę swą Budynek umotywował tym, iż na lokalnych drogach właściciele luksusowych pojazdów pozwalają sobie na zbyt wiele. Radny podczas sesji przytoczył nawet trzy przykłady zauważonych przez siebie wyczynów piratów drogowych, którzy kosztownymi autami pędzą na złamanie karku, wyprzedzają na podwójnej ciągłej i niewiele robią sobie z przepisów. Właśnie dlatego radny Budynek doszedł do wniosku, że gminy powinny przekazać policjantom pieniądze, ale na zakup auta – czy też kilku aut – z prawdziwego zdarzenia, którymi można ruszyć w pościg. W odczuciu radnego z Wincentowa policjanci niestety dysponują autami o słabych silnikach, dlatego też prędzej ukarany zostanie kierujący motorowerem czy leciwym autkiem, niż ktoś, kto mknie przez brudzewskie okolice wozem za 100.000 zł.

Rzecz jasna rozważania Józefa Budynka nie sprawiły, że Rada Gminy Brudzew zwiększyła dotację. Przekazane zostanie wspomniane 20.000 zł. Wójt Cezary Krasowski dał do zrozumienia radnemu, że można mieć różne pomysły, gorzej jednak ze znalezieniem środków na pokrycie potrzeb. Wójt miał ostatnio okazję przejechać się nowoczesną Teslą, która w 3 sekundy osiąga prędkość 100 km/h, ale ciężko się spodziewać, by samorządy było stać na finansowanie zakupu imponująco szybkich pojazdów, gdyż ich ceny są równie imponujące.

AW

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu, by ścigano bogatych piratów

Podobne artykuły

Gmina Brudzew wspiera lokalne jednostki straży...

Gmina Brudzew wspiera lokalne jednostki straży pożarnej

10-12-2020
Kolejne przypadki korona wirusa w powiecie...

Kolejne przypadki korona wirusa w powiecie...

09-11-2020
Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

10-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama