środa 16 stycznia 2019

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Kaczki Średnie: Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

Kaczki Średnie: Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie
 

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów.

Dnia 29 października 2018 roku o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia  pierwszoklasistów.  Uroczystość  uświetnili  swoją obecnością:

reklama

Pani dyrektor Agnieszka Augustyniak,

Proboszcz parafii  Najświętszej Marii Panny Królowej Polski ksiądz Paweł Zalewski,

Przedstawicielka Rady Rodziców Pani Anna Majewska, 

reklama

Prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Malanowie Pan Jan Tygielski.

Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny.  Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zdali też pierwszy „egzamin" przygotowany przez starszych uczniów.

Składając ślubowanie pierwszoklasiści przyrzekali: " Być dobrym i uczciwym. Strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów. Sumiennie wypełniać obowiązki ucznia. Kochać Ojczyznę". Następnie pani dyrektor Agnieszka Augustyniak dokonała pasowania na ucznia poprzez symboliczne  mianowanie ramienia dużym ozdobnym ołówkiem. Każdy świeżo pasowany pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, zdjęcie portretowe  oraz rożek słodkości. Po części oficjalnej dzieci , goście  i  rodzice udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasistom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, uśmiechu i radości.

Agnieszka Augustyniak
materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Polonez maturzystów ZSR Kaczki Śr. 2019

Wideo: Polonez maturzystów ZSR Kaczki Śr. 2019

13 st.
Wideo: Życzenia Społeczności ZSR w Kaczkach Śr

Wideo: Życzenia Społeczności ZSR w Kaczkach Śr

21-12-2018
Srebro na Mistrzostwach Wielkopolski dla ZSR!

Srebro na Mistrzostwach Wielkopolski dla ZSR!

19-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama