niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Mali Patrioci z Gminnego Przedszkola w Brudzewie

Mali Patrioci z Gminnego Przedszkola w Brudzewie
 

W Gminnym Przedszkolu w Brudzewie rozpoczęto działania dotyczące obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach, konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności. 

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zainaugurowano wykonaniem kącika patriotycznego w sali przedszkolnej. Wykonano gazetkę tematyczną i wyeksponowanoy dziecięcą literaturę o tematyce narodowej. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi, przybliżyłyśmy wiadomości na temat naszego kraju.

reklama

W dniu 09.11.2018r. przedszkolacy wzięły udział w „Marszu Niepodległości”, podczas którego dzieci z chorągiewkami i z piosenką na ustach żwawym krokiem podążyli w kierunku tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej. Po dotarciu na miejsce wspólnie odśpiewaliśmy dumnie Hymn Polski i tym samym dołączyliśmy do akcji ,, Rekord dla Niepodległej’’.

Kolejnym działaniem o charakterze patriotycznym było zaproszenie do naszego przedszkola pani Beaty Szafrańskiej – nauczycielki historii , która w przystępny sposób przeprowadziła lekcję nt. historii Odzyskania Niepodległości.

Zakończeniem naszego projektu było zorganizowanie konkursu plastycznego skierowanego do rodziców i dzieci pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i zostały nagrodzone. Tak więc nagrody otrzymali: Sebastian Susło, Babrbara Różewska, Aleksander Piniek, Amelia Stusek, Alan Dudek, Hubert Marek, Mieszko Staszak, Wojtek Woźniczko, Kacper Koligat, Kamil Sylwestrzak, Helenka Różewska, Maja Mintus. Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali: Bartek Susło, Gabrysia Szurgot, Julian Sawikowski, Agata Trząsowska, Maja Leśniewicz, Alicja Kozieł, Michalina Trybus, Basia Soszyńska, Weronika Jańczak, Maja Ciemniewska, Julia Karbowa, Weronika Bugała, Jakub Zduniak, Weronika Krych, Hubert Karski, Antek Giszka, Adam Kowalski, Liliana Rusin.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Dzień Drzewa w Przedszkolu w Brudzewie

Dzień Drzewa w Przedszkolu w Brudzewie

13-10-2020
Święto Pieczonego Ziemniaka u przedszkolaków z...

Święto Pieczonego Ziemniaka u przedszkolaków z Brudzewa

24-09-2019
Gminny Dzień Babci i Dziadka w Brudzewie

Gminny Dzień Babci i Dziadka w Brudzewie

18-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama