sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

20°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Oświadczenie w sprawie sprostowania Burmistrza Turku Romualda Antosika odnośnie przystąpienia do Rady Społecznej SP ZOZ

Oświadczenie w sprawie sprostowania Burmistrza Turku Romualda Antosika odnośnie przystąpienia do Rady Społecznej SP ZOZ
 

W dniu 10 grudnia 2018 r. Starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny wystosował do wszystkich samorządowców, w tym Burmistrza Romualda Antosika pismo z prośbą o zgodę na pełnienie funkcji członka Rady Społecznej SP ZOZ w Turku na nową kadencję. Uchwała w tej sprawie znalazła się w porządku obrad sesji zaplanowanej na piątek, 14 grudnia. Sesja rozpoczęła się o godz. 12.00 - do momentu rozpoczęcia obrad nie wpłynęło pismo od Burmistrza Romualda Antosika, potwierdzające jego wolę prac w Radzie Społecznej szpitala.

Szczegóły znalazły się w notatce służbowej sporządzonej przez pracownicę Starostwa Powiatowego w Turku. Wynika z niej, że w dniu, na który była zaplanowana sesja tj. 14 grudnia br., około godz. 8.51 pani Aleksandra Purcel-Kowalska – Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku, poinformowała pracownicę Starostwa, że „Burmistrz ze względu na liczne obowiązku służbowe nie wyraża zgody na pełnienie funkcji członka Rady Społecznej SP ZOZ

reklama

w Turku”. Stąd Starosta Dariusz Kałużny Turecki powziąwszy daną informację, o zaistniałym fakcie poinformował radnych podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego.

Później jednak burmistrz zadeklarował swój udział w pracach rady, jednak pismo wystosowane przez niego wpłynęło do starostwa już podczas trwania sesji, po punkcie dotyczącym składu Rady Społecznej SP ZOZ.

Powiat Turecki, na czele ze starostą Dariuszem Kałużnym docenia, że burmistrz zreflektował się
i wyraził swoją chęć wspierania szpitala. Nieustannie podtrzymujemy wolę współpracy z miastem Turek, jednak na przyszłość prosimy, aby sprawy podobnej wagi, wyjaśniać u źródeł - nie zaś za pośrednictwem mediów, które w tym przypadku jedynie przekazały informację podaną podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego. Nie jest bowiem prawdą, że wspominany przez burmistrza portal podał fałszywe informacje. Uzyskał je z wiarygodnego źródła - bezpośrednio podczas obrad rady. Dążąc do tego, aby współpraca na linii powiat i miasto przebiegała jak najlepiej prosimy, aby decyzje burmistrza nie zapadały na ostatnią chwilę, sprawność w podejmowaniu decyzji ułatwi nam wszystkim pracę na rzecz mieszkańców, a przecież służba im jest naszym wspólnym celem.

reklama

Starosta Turecki
Dariusz Kałużny

Podobne artykuły

Powiat Turecki z

Powiat Turecki z "Bezpiecznymi Gospodarstwami Rolnymi"

7 lip.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

1 lip.
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej: Na rynku...

2 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama