poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

Marcin Derucki

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu
 

Prawdziwego polityka poznaje się po tym, jak wygrywa i jak zachowuje się po przegranej. W ostatnich wyborach kiepską cenzurkę wystawili staroście Kałużnemu Turkowianie. Z kolei teraz mierną ocenę wystawia sobie on sam, swoim własnym zachowaniem. Tak to jest, jak ktoś nie potrafił wygrać i nie potrafi przegrać. I potem popada w polityczny amok.

Przykładem tego jest wejście w polityczną współpracę ze swoim naturalnym przeciwnikiem, jakim od zawsze dla PiS są spadkobiercy po PRL – czyli z radnym Marczewskim i jego Lewicą. Mało tego, kiedy na sesji zwróciłem uwagę na ten dziwny sojusz PiSu z Lewicą, to usłyszeliśmy od byłego szefa klubu PiS, że w radzie miejskiej nie ma... PiS. Czy nie zasługuje to na miano absurdu politycznego, kiedy słyszy się od działacza i członka PiS, że nie jest w radzie radnym PiS?

reklama

Co do dobrego zwyczaju politycznego, o którym pisze niedoszły burmistrz Kałużny, to muszę zdemaskować jego kłamstwa. Pisze on, że w każdym samorządzie tradycją jest zachowanie równowagi tzn. przekazanie komisji rewizyjnej opozycji. Szkoda, że on sam tego nie zrobił będąc starostą, bo w skład komisji rewizyjnej za jego czasów weszło na 5 osób, 4 radnych wspierających zarząd powiatu. Tylko 1 radny był z tzw. opozycji, więc jak to się ma do tego, co on wypisuje?

Podobnie z tą niby współpracą. Podczas sesji opozycja w radzie dała jej przykład nie głosując nad zmianami do budżetu, które były podyktowane potrzebami mieszkańców i miasta.

Proponuję mniej mówić i pisać, a więcej działać dla Turku. To właśnie prędzej zostanie docenione przez mieszkańców, niż popisy słowne i uszczypliwości na sesji.

Marcin Derucki

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15 maj.
Porozumienie ws. przejęcia dróg na Młodych...

Porozumienie ws. przejęcia dróg na Młodych podpisane

18 kw.
Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc...

Marcin Derucki: Internet pamięta, koniec więc z kłamstwami

17 kw.
Wiosna w mieście czyli wycie silników zamiast...

Wiosna w mieście czyli wycie silników zamiast śpiewu ptaków

13 kw.
Listy do redakcji: Dlaczego władze osiedla...

Listy do redakcji: Dlaczego władze osiedla Młodych szkodzą swoim...

6 kw.
Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja...

Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja ruszają dwie nowe poradnie w...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama