wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

21°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z Funduszu Sprawiedliwości

Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z Funduszu Sprawiedliwości
 

W dniu 27 grudnia 2018r w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Pańskich miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu Gminy Kawęczyn. Środki finansowe na zakupiony sprzęt w znaczącej większości pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości w ramach ogólnopolskiego programu. Kwota dotacji dla jednostek OSP z terenu Gminy Kawęczyn wyniosła łącznie 53 tysiące złotych, natomiast wkład własny gminy wyniósł 484,16 zł.

W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyli: poseł na sejm RP - Ryszard Bartosik, Wójt Gminy Kawęczyn – Jan Nowak, Komendant Powiatowy PSP w Turku - kpt. Piotr Pietrucha, Prezesi Jednostek OSP z terenu gminy.

reklama

Pozyskany sprzęt trafił do wszystkich jednostek z terenu gminy. Rodzaj sprzętu obejmował najważniejsze potrzeby jednostek z poszczególnych dziedzin ratowniczych i był uzgadniany przed zakupem z Komendą Powiatową PSP w Turku.

W ramach dotacji jednostki zakupiły:

  • OSP Kowale Pańskie zakupiła: detektor napięcia, latarki akumulatorowe, szyny Kramera, zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, defibrator, oraz pilarkę do drewna, torbę ratowniczą.
  • OSP Kawęczyn: defibrator, zestaw węży hydraulicznych, detektor napięcia, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, detektor wielogazowy.
  • OSP Marianów oraz OSP Milejów : pilarki do drewna,
  • OSP Skarżyn: nóż do przecinania pasów bezpieczeństwa oraz pilarka do drewna.
  • OSP Głuchów : agregat prądotwórczy oraz przenośny zestaw oświetleniowy
  • OSP Będziechów i OSP Żdżary zakupiły agregaty prądotwórcze
  • OSP Żdżar: detektor napięcia i latarki akumulatorowe.

Kwota przekazana z Funduszu Sprawiedliwości dla jednostek OSP z terenu całego kraju na zakup sprzętu przekroczyła łącznie 100 milionów złotych.

reklama

materiał nadesłany

Przekazanie sprzętu dla Jednostek OSP z Funduszu Sprawiedliwości

Podobne artykuły

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24-07-2020
Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

Powalone drzewa i liczne interwencje strażaków...

01-10-2019
Wideo: XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze...

Wideo: XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze...

19-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama