Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama

Nowa radna powiatowa i nowy p.o. dyrektora szpitala - V sesja Rady Powiatu w skrócie.

Nowa radna powiatowa i nowy p.o. dyrektora szpitala - V sesja Rady Powiatu w skrócie.  - foto: Karol Szczeciński
foto: Karol Szczeciński 

Podczas zwołanej w czwartek 31 stycznia, V sesji Rady Powiatu Tureckiego, obradującej w sali im. Solidarności przy ul Kaliskiej 59, na nową radną zaprzysiężona została Iwona Kalinowska-Dymbińska. Poinformowano także o ustanowieniu p.o. dyrektora Szpitala w Turku.

W wyniku rezygnacji z pracy w Radzie Powiatowej ogłoszonej podczas III sesji, przez radną Anetę Kolendę-Jaros, wymagane było wybranie nowego radnego na wakujące miejsce. Zgodnie z przepisami takowe miejsce należy się osobie startującej z tego samego komitetu z którego rezygnuje radny. W tym wypadku Pani Iwona Kalinowska-Dymbińska była kolejną kandydatką komitetu nr 12 Romualda Antosika, która zdobyła największą liczbę głosów w okręgu nr 1 w Turku.

reklama

Nowa radna po odczytaniu ślubowania została formalnie zaprzysiężona na Radną Powiatu Tureckiego VII kadencji na lata 2019 - 2023.

Krzysztof Sobczak nowym p.o. dyrektora SP ZOZ w Turku

W trakcie sesji, starosta Dariusz Kałużny poinformował o wszczęciu procedury wyboru nowego dyrektora Szpitala Publicznego w Turku. Dariusz Kałużny podał iż od dnia 31 stycznia 2019 pełniącym obowiązki dyrektora SP ZOZ w Turku został Krzysztof Sobczak. Będzie on pełnił funkcję do czasu wyłonienia nowego dyrektora szpitala w drodze konkursowej. Krzysztof Sobczak w wyborach samorządowych startował z Komitetu Wyborczego PIS na radnego sejmiku wojewódzkiego z pozytywnym rezultatem.

Kolejna cześć obrad skupiła się na dyskusji, czasami dość szorstkiej i uszczypliwej, pomiędzy starostą, Dariuszem Kałużnym, a radnym Mariuszem Seńko. Radny Seńko, z uporem próbował uzyskać odpowiedzi od starosty na wiele pytań związanych z działalnością i zmianami w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego, plotkach dotyczących Szpitala w Turku oraz zasad dalszego funkcjonowania parkingu przy SP ZOZ. Nerwową dyskusję próbował załagodzić obecny podczas sesji Poseł Ryszard Bartosik, apelując o spokojniejszą i merytoryczną pracę na rzecz powiatu tureckiego.

reklama

W dalszej części posiedzenia rady odczytano sprawozdanie o wysokości wynagrodzeń nauczycieli w powiecie, sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego a także rozpatrzono zaplanowane na dzisiejszą sesję rady uchwały. Całość sesji można obejrzeć w relacji wideo pod tym linkiem - wersja archiwalna będzie dostępna w przeciągu 24 godzin: https://www.turek.net.pl/telewizja/26391-na-zywo-sesja-rady-powiatu-transmisja-wideo

MS

Podobne artykuły

Umowa na dofinansowanie do zakupu sprzętu dla...

Umowa na dofinansowanie do zakupu sprzętu dla...

29 list.
Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania...

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania...

29 list.
Pożar w PROFIm. Pierwsza pomoc już nadchodzi....

Pożar w PROFIm. Pierwsza pomoc już nadchodzi. To...

28 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama