piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa radna powiatowa i nowy p.o. dyrektora szpitala - V sesja Rady Powiatu w skrócie.

Nowa radna powiatowa i nowy p.o. dyrektora szpitala - V sesja Rady Powiatu w skrócie.  - foto: Karol Szczeciński
foto: Karol Szczeciński 

Podczas zwołanej w czwartek 31 stycznia, V sesji Rady Powiatu Tureckiego, obradującej w sali im. Solidarności przy ul Kaliskiej 59, na nową radną zaprzysiężona została Iwona Kalinowska-Dymbińska. Poinformowano także o ustanowieniu p.o. dyrektora Szpitala w Turku.

W wyniku rezygnacji z pracy w Radzie Powiatowej ogłoszonej podczas III sesji, przez radną Anetę Kolendę-Jaros, wymagane było wybranie nowego radnego na wakujące miejsce. Zgodnie z przepisami takowe miejsce należy się osobie startującej z tego samego komitetu z którego rezygnuje radny. W tym wypadku Pani Iwona Kalinowska-Dymbińska była kolejną kandydatką komitetu nr 12 Romualda Antosika, która zdobyła największą liczbę głosów w okręgu nr 1 w Turku.

reklama

Nowa radna po odczytaniu ślubowania została formalnie zaprzysiężona na Radną Powiatu Tureckiego VII kadencji na lata 2019 - 2023.

Krzysztof Sobczak nowym p.o. dyrektora SP ZOZ w Turku

W trakcie sesji, starosta Dariusz Kałużny poinformował o wszczęciu procedury wyboru nowego dyrektora Szpitala Publicznego w Turku. Dariusz Kałużny podał iż od dnia 31 stycznia 2019 pełniącym obowiązki dyrektora SP ZOZ w Turku został Krzysztof Sobczak. Będzie on pełnił funkcję do czasu wyłonienia nowego dyrektora szpitala w drodze konkursowej. Krzysztof Sobczak w wyborach samorządowych startował z Komitetu Wyborczego PIS na radnego sejmiku wojewódzkiego z pozytywnym rezultatem.

Kolejna cześć obrad skupiła się na dyskusji, czasami dość szorstkiej i uszczypliwej, pomiędzy starostą, Dariuszem Kałużnym, a radnym Mariuszem Seńko. Radny Seńko, z uporem próbował uzyskać odpowiedzi od starosty na wiele pytań związanych z działalnością i zmianami w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego, plotkach dotyczących Szpitala w Turku oraz zasad dalszego funkcjonowania parkingu przy SP ZOZ. Nerwową dyskusję próbował załagodzić obecny podczas sesji Poseł Ryszard Bartosik, apelując o spokojniejszą i merytoryczną pracę na rzecz powiatu tureckiego.

W dalszej części posiedzenia rady odczytano sprawozdanie o wysokości wynagrodzeń nauczycieli w powiecie, sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego a także rozpatrzono zaplanowane na dzisiejszą sesję rady uchwały. Całość sesji można obejrzeć w relacji wideo pod tym linkiem - wersja archiwalna będzie dostępna w przeciągu 24 godzin: https://www.turek.net.pl/telewizja/26391-na-zywo-sesja-rady-powiatu-transmisja-wideo

reklama

MS

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

foto: Karol Szczeciński2
foto: Karol Szczeciński3
foto: Karol Szczeciński4
foto: Karol Szczeciński5
foto: Karol Szczeciński6
foto: Karol Szczeciński7
foto: Karol Szczeciński8
foto: Karol Szczeciński9
foto: Karol Szczeciński10
	foto: Karol Szczeciński11

Podobne artykuły

Bądź widoczny, noś odblaski! Policyjna akcja na...

Bądź widoczny, noś odblaski! Policyjna akcja na...

5 paźd.
Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści...

Są już pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasiści z...

3 paźd.
Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama