Rekordowa frekwencja w powiecie tureckim. Ponad 50% na godz. 17.00 !!!

niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Nowa radna powiatowa i nowy p.o. dyrektora szpitala - V sesja Rady Powiatu w skrócie.

Nowa radna powiatowa i nowy p.o. dyrektora szpitala - V sesja Rady Powiatu w skrócie.  - foto: Karol Szczeciński
foto: Karol Szczeciński 

Podczas zwołanej w czwartek 31 stycznia, V sesji Rady Powiatu Tureckiego, obradującej w sali im. Solidarności przy ul Kaliskiej 59, na nową radną zaprzysiężona została Iwona Kalinowska-Dymbińska. Poinformowano także o ustanowieniu p.o. dyrektora Szpitala w Turku.

W wyniku rezygnacji z pracy w Radzie Powiatowej ogłoszonej podczas III sesji, przez radną Anetę Kolendę-Jaros, wymagane było wybranie nowego radnego na wakujące miejsce. Zgodnie z przepisami takowe miejsce należy się osobie startującej z tego samego komitetu z którego rezygnuje radny. W tym wypadku Pani Iwona Kalinowska-Dymbińska była kolejną kandydatką komitetu nr 12 Romualda Antosika, która zdobyła największą liczbę głosów w okręgu nr 1 w Turku.

reklama

Nowa radna po odczytaniu ślubowania została formalnie zaprzysiężona na Radną Powiatu Tureckiego VII kadencji na lata 2019 - 2023.

Krzysztof Sobczak nowym p.o. dyrektora SP ZOZ w Turku

W trakcie sesji, starosta Dariusz Kałużny poinformował o wszczęciu procedury wyboru nowego dyrektora Szpitala Publicznego w Turku. Dariusz Kałużny podał iż od dnia 31 stycznia 2019 pełniącym obowiązki dyrektora SP ZOZ w Turku został Krzysztof Sobczak. Będzie on pełnił funkcję do czasu wyłonienia nowego dyrektora szpitala w drodze konkursowej. Krzysztof Sobczak w wyborach samorządowych startował z Komitetu Wyborczego PIS na radnego sejmiku wojewódzkiego z pozytywnym rezultatem.

Kolejna cześć obrad skupiła się na dyskusji, czasami dość szorstkiej i uszczypliwej, pomiędzy starostą, Dariuszem Kałużnym, a radnym Mariuszem Seńko. Radny Seńko, z uporem próbował uzyskać odpowiedzi od starosty na wiele pytań związanych z działalnością i zmianami w strukturze organizacyjnej Starostwa Powiatowego, plotkach dotyczących Szpitala w Turku oraz zasad dalszego funkcjonowania parkingu przy SP ZOZ. Nerwową dyskusję próbował załagodzić obecny podczas sesji Poseł Ryszard Bartosik, apelując o spokojniejszą i merytoryczną pracę na rzecz powiatu tureckiego.

reklama

W dalszej części posiedzenia rady odczytano sprawozdanie o wysokości wynagrodzeń nauczycieli w powiecie, sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego a także rozpatrzono zaplanowane na dzisiejszą sesję rady uchwały. Całość sesji można obejrzeć w relacji wideo pod tym linkiem - wersja archiwalna będzie dostępna w przeciągu 24 godzin: https://www.turek.net.pl/telewizja/26391-na-zywo-sesja-rady-powiatu-transmisja-wideo

MS

Podobne artykuły

Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

Turek. Cena za śmieci od 1 sierpnia - 25 zł za...

7 lip.
Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

Wójt Krasowski z absolutorium za 2019 rok

26 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama