Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego

Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego
 

Dnia 01.02.2019 sala Barbórki wypełniła się zacnymi gośćmi a to z okazji Spotkania Noworocznego Powiatu Tureckiego połączonego z Galą Powiatu Tureckiego i wręczeniem nagród dla Człowieka Powiatu 2018, Firmy Roku 2018, Rolnika Roku 2018 i Człowieka Zatroskanego o Środowisko 2018. Był to wieczór podziękowań i życzeń powodzenia na nowy rok.

Gospodarzami spotkania byli starosta powiatu tureckiego - Dariusz Kałużny, przewodniczący Tureckiej Izby Gospodarczej – Marek Sawicki, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Marek Pańczyk oraz prezes Tureckiego Klubu Ekologicznego – Zdzisław Czapla. 

reklama

Uroczystość rozpoczęła się od chwili ciszy dla wszystkich samorządowców, którzy odeszli.

Następnie powitano gości pośród, których byli między innymi poseł Ryszard Bartosik, poseł Łukasz Szrejber oraz członkowie rady powiatu, przedstawiciele policji, wojska, kościoła, burmistrzowie i wójtowie powiatu tureckiego, przewodniczący i członkowie rad miast i gmin. Przedstawiciele biznesu oraz instytucji wspierających rolnictwo. 

Po odczytaniu listu od wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna do starosty powiatu tureckiego, rozpoczęły się przemówienia.

reklama

W pierwszej kolejności wystąpił starosta Darusz Kałużny, który w swoim wystąpieniu kładł nacisk na współpracę, patriotyzm, sprawiedliwe państwo i wolność obywatelską. Deklarował, że zrobi wszystko aby w powiecie żyło się dobrze i bezpiecznie.

Marek Sawicki podsumował działalność Tureckiej Izby Gospodarczej w 2018 roku i przedstawił założenia na bieżący rok.

Przewodniczący rady powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Marek Pańczyk, podziękował za współpracę w zeszłym roku i życzył wszystkim „by było lepiej od Bozi i od władz”.

Poseł Łukasz Szrajber pogratulował wygranej aktualnym samorządowcom oraz życzył zarówno im jak wszystkim mieszkańcom wiele siły, energii, sukcesów i odwagi.

Ryszard Bartosik w swoim przemówieniu zaznaczał istotną rolę współpracy dla rozwoju naszej gminy i powiatu. „Zrównoważony rozwój to jest to czego potrzebuje nasza mała ojczyzna”. Gratulował nagrodzonym i wybranym na stanowiska.

Po wystąpieniach nastąpiła wyczekiwana przez wszystkich chwila wręczania nagród.

Człowiekiem Powiatu 2018 został Dariusz Grajkowski – prezes PTTK Turek, za szczególne zaangażowanie w propagowanie działań przyjaznych ludziom i środowisku.

Firmą Roku 2018 została firma PosGlanc Tomasz Glanc.
Firma należy do najbardziej wyróżniających się przedsiębiorstw związanych z branżą budowlaną. Świadczy usługi na najwyższym poziomie, tworząc jedną z największych firm w centralnej Polsce zajmujących się posadzkami maszynowymi.

Rolnikiem Roku 2018 został Waldemar Witczak z Psar.
Rada wybierając Rolnika Roku z terenu powiatu tureckiego wzięła pod uwagę wiele czynników m.in. wielkość i kondycję gospodarstwa, pozyskiwanie funduszy europejskich, współpracę ze środowiskiem rolniczym oraz działalność na rzecz rozwoju rolnictwa w powiecie tureckim.

Człowiekiem Zatroskanym o Środowisko 2018 został Marian Selewski, za szczególną działalność na rzecz zachowania i poprawy środowiska.

Wyróżnieni złożyli podziękowania współpracownikom, rodzinom i wszystkim osobom wspierającym ich działania.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Swoimi występami wokalnymi uroczystość uświetnili uczniowie ZST w Turku, I LO w Turku, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. K. Makuszyńskiego w Turku oraz tanecznymi uczniowie ZSRCKP w Kaczkach Średnich.

Na zakończenie przewodniczący rady powiatu Piotr Szewczyński wzniósł toast „by życie było dobre, abyśmy spotkali się za rok i mogli powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą robotę”. Zapewne tego właśnie życzyli sobie wzajemnie wszyscy goście z kieliszkami szampana w dłoni.

AK

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama