środa 29 stycznia 2020

Franciszka, Konstancji, Salomei

reklama

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
 

W ubiegłą sobotę 16 marca w Malanowie odbyły się XXI eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

„Młodzież Zapobiega Pożarom” tak nazywa się Turniej Wiedzy Pożarniczej, w której biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich. Ogólnym założeniem konkursu jest edukacja w zakresie pożarnictwa. Młodzież dowiaduje się co powinna zrobić na wypadek pożaru, jak używać podręcznego sprzętu gaśniczego,jak zapobiegać pożarom oraz zdobywa wiedzę na temat techniki pożarniczej.

reklama

W tegorocznym jury poza przewodniczącym Krzysztofem Gruszczyńskim z Państwowej Straży Pożarnej znaleźli się również mł. Kpt. Jacek Erkiert (PSP) oraz druhowie Piotr Stawicki, Piotrk Jankowski, Tomasz Rosiak, Martyna Ratyńska i Mariusz Zając. W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych laureatami zostali: I miejsce Szymon Świtalski z SP w Malanowie, II - Michał Michalak z SP Skarżyn, III - Patrycja Ptasińska SP Galew. Spośród uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 gimnazjum kolejne miejsca zajęli: Wiktoria Stefanowska SP Koźmin, Agnieszka Młotkiewicz SP Dobra i Kacper Malinowski SP. W kategorii szkół średnich: pierwsza była Natalia Górska z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, drugi Mateusz Filipiak z Liceum Ogólnokształcącego w Turku, trzeci Kacper Czupryński z LO. Nagrodą w konkursie będzie możliwość wcielenia się w rolę w rolę komendanta, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, i dowódcy zmiany. Poza tym wręczono nagrody za konkurs plastyczny „Zapobiegamy Pożarom”, a najlepsze pracę zostały przekazane do eliminacji wojewódzkich.

Organizatorami turnieju byli: zarząd oraz komisja do spraw młodzieży oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku, komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27 st.
Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w...

Wspólne działania profilaktyczne PSP i KPP w Turku...

27 st.

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja...

20 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama