poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
 

W ubiegłą sobotę 16 marca w Malanowie odbyły się XXI eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

„Młodzież Zapobiega Pożarom” tak nazywa się Turniej Wiedzy Pożarniczej, w której biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich. Ogólnym założeniem konkursu jest edukacja w zakresie pożarnictwa. Młodzież dowiaduje się co powinna zrobić na wypadek pożaru, jak używać podręcznego sprzętu gaśniczego,jak zapobiegać pożarom oraz zdobywa wiedzę na temat techniki pożarniczej.

reklama

W tegorocznym jury poza przewodniczącym Krzysztofem Gruszczyńskim z Państwowej Straży Pożarnej znaleźli się również mł. Kpt. Jacek Erkiert (PSP) oraz druhowie Piotr Stawicki, Piotrk Jankowski, Tomasz Rosiak, Martyna Ratyńska i Mariusz Zając. W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych laureatami zostali: I miejsce Szymon Świtalski z SP w Malanowie, II - Michał Michalak z SP Skarżyn, III - Patrycja Ptasińska SP Galew. Spośród uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 gimnazjum kolejne miejsca zajęli: Wiktoria Stefanowska SP Koźmin, Agnieszka Młotkiewicz SP Dobra i Kacper Malinowski SP. W kategorii szkół średnich: pierwsza była Natalia Górska z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, drugi Mateusz Filipiak z Liceum Ogólnokształcącego w Turku, trzeci Kacper Czupryński z LO. Nagrodą w konkursie będzie możliwość wcielenia się w rolę w rolę komendanta, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, i dowódcy zmiany. Poza tym wręczono nagrody za konkurs plastyczny „Zapobiegamy Pożarom”, a najlepsze pracę zostały przekazane do eliminacji wojewódzkich.

Organizatorami turnieju byli: zarząd oraz komisja do spraw młodzieży oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku, komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Turku

2
3
4

Podobne artykuły

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama