Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Cross Straceńców z udziałem Stowarzyszenia Morsy Turek

Cross Straceńców z udziałem Stowarzyszenia Morsy Turek - foto: FB/Stowarzyszenie-Morsy-Turek
foto: FB/Stowarzyszenie-Morsy-Turek 

W dniu 28 kwietnia członkowie Stowarzyszenia Morsy Turek wybrali się do Głogowa, aby wziąć udział w biegu Cross Straceńców.

To jedyny taki bieg, który wyzwala motywację i siłę do walki, aby zmierzyć się z własnymi słabościami, zmierzyć się z naturą, pokonać strach i gwarantuje na mecie satysfakcję, radość oraz dumę. Trasa jest pełna przeszkód, rowów z wodą i błotem, stromych oraz piaszczystych podbiegów i zbiegów.Trasa przypomina nasze życie raz z górki raz pod górkę. W biegu wzięło udział ponad 800 uczestników w tym prawie 300 podopiecznych ośrodków Monar, dla nich ten bieg jest formą terapii. Przed biegiem spotkaliśmy się z głównym organizatorem, Jerzym Górskim mistrzem świata w podwójnym Ironmanie, bohaterem filmu i książki „Najlepszy”. Przekazaliśmy mu ponad 90 szt. odzież sportowej dla podopiecznych Monar-u, którą udało się zebrać podczas VIII Inwazji Morsów. Jako pierwsze wystartowały małe morsiki Kajetan Bajzert i Filip Wysocki na dystansie 800 m. po nich Filip Bajzert i Grzegorz Wysocki na 21km a na koniec Monika Olek-Wysocka i Anna Ścibior na dystansie 7 km. Całej grupie udało się szczęśliwie ukończyć tak trudny i wymagający bieg.

reklama

Dzień przed biegiem mieliśmy okazję uczestniczyć w Gali „NAJLEPSZY ODZEW PODZIEL SIĘ DOBREM” Było to wyjątkowe spotkanie ludzi, którzy w różny sposób zmienili swoje życie zainspirowani historią Jurka Górskiego i filmem „Najlepszy”. Jednym ze wzruszających momentów było wręczenie głogowianinowi Miecza Kotana - wyjątkowego wyróżnienia przyznawanego przez MONAR osobom działającym na rzecz przeciwdziałania narkomanii i problemom społecznym. Gościem spotkania był Jakub Gierszał, odtwórca roli Górskiego oraz Arkadiusz Jakubik odtwórca roli trenera Jurka Górskiego, który dał również koncert. Galę poprowadził dziennikarz Łukasz Grass – autor książki „Najlepszy”

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

08-01-2020
Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad...

Dla Zuzi przepłynęli 129 km i zebrali ponad 9500 zł

23-11-2019
Wideo: 360 śmiałków bawiło się na VIII Inwazji...

Wideo: 360 śmiałków bawiło się na VIII Inwazji...

06-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama