poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Ruszyły Matury 2019. Do egzaminu dojrzałości w powiecie przystąpiło łącznie 524 uczniów

Ruszyły Matury 2019. Do egzaminu dojrzałości w powiecie przystąpiło łącznie 524 uczniów - foto: Archiwum Turek.net.pl
foto: Archiwum Turek.net.pl 

Pierwszy tegoroczny egzamin maturalny rozpoczął się dziś w poniedziałek 6 maja o godz. 9.00 we wszystkich szkołach średnich powiatu. Dziś maturzyści przystępują do matury z języka polskiego. O jak najlepsze wyniki walczyć będą do 26 maja.

Po egzaminie gimnazjalnym oraz egzaminie ósmoklasisty przyszedł czas na absolwentów szkół średnich w powiecie tureckim, którzy już w poniedziałek rozpoczynają cykl matur. W powiecie tureckim funkcjonują trzy szkoły średnie tj Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Łącznie do matur przystąpiło 524 uczniów.

reklama

Jak informuje Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w rozbiciu na poszczególne szkoły ilość maturzystów wygląda następująco: LO Turek 274 osoby, w ZST 200 a w ZSR w Kaczkach Śr. 50 osób. Każdy z tegorocznych maturzystów musi podejść do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Muszą zdać także dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i języka obcego .

Matura jest dla młodych przepustką na studia, nic więc dziwnego, że towarzyszy jej duży stres i obawa, aby uzyskać zadowalające wyniki. Kto sumiennie czytał lektury - nie powinien się bać, jednak, jak wiadomo, zawsze może pojawić się coś, co wywołuje zaskoczenie. Często też silne nerwy i presja robią swoje, co sprzyja pomyłkom i niepotrzebnym łzom.

Mamy jednak nadzieję, że tegoroczne egzaminy upłyną spokojnie i za jakiś czas będą tylko miłym wspomnieniem. Maturzystom życzymy połamania pióra i czekamy na opinie odnośnie tematów i stopnia trudności postawionych przed nimi zadań!

Podobne artykuły

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

Egzamin karateków na stopnie szkoleniowe kyu

22 czerw.
Egzamin ósmoklasisty w ZPEW

Egzamin ósmoklasisty w ZPEW

22 czerw.
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama