Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Dni Tuliszkowa 2019 oraz wiele innych ciekawych imprez. Zobacz na co warto się wybrać.

Dni Tuliszkowa 2019 oraz wiele innych ciekawych imprez. Zobacz na co warto się wybrać.
 

Przed nami kolejny weekend wypełniony imprezami od rana do wieczora. Jeżeli jeszcze nie macie planów na aktywne i ciekawe spędzenie soboty lub niedzieli zapraszamy do naszego weekendowego zestawienia imprez w Turku i powiecie.

Piątek 14 czerwca

Powitanie Lata w Przystani – ul. Browarna 10 / godz 18:00
Mimo, iż mamy letnią pogodę, tak aby formalności stało się zadość, stowarzyszenie ,,Przystań’’ postanowiło powitać nadchodzące lato. W najbliższy piątek 14 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się spektakl pod tytułem ,,Jaś i Małgosia’’ w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej ,,Poruszenie’’. Spektakl ędzie tylko częścia atrakcji jakie przygotowała Przystań w tym dniu. Zatem pociechy w piątek zabieramy do Przystani na ul. Browarną 10.

reklama

Sobota 15 czerwca

I Tuliszkowska Dycha - Stadion w Tuliszkowie / godz: 11:00
Sobotnie imprezy rozpoczyna pierwsza edycja biegu Tuliszkowska Dycha czyli Bieg po zdrowie i trzźwość organizowana w ramach Dni Tuliszkowa 2019. Wszystkich miłośników wspólnego biegania zapraszamy na stadion w Tuliszkowie gdzie o godzinie 11:00 wystartuje bieg główny na dystansie 10 km. Dodatkowo odbędzie się także Nordic Walking na dystansie 5 km. Na każdego uczestnika imprezy czeka odlewany na tą okazję medal, koszulka oraz posiłek po biegu.

Festyn Rodzinny "Powitanie Lata" – Os Wyzwolenia /godz: 15:00
Kolejna impreza z cyklu „Powitanie Lata” odbędzie się na placu zabaw i gier na Osiedlu Wyzwolenia w Turku o godzinie 15:00. Dzieci będą mogły skorzystać z darmowych atrakcji, takich jak: zamek dmuchany, zjeżdżalnie, przejazd bryczką wokół bloku nr 4 i 5, koniki mechaniczne, malowanie twarzy i wiele innych. Dla zwycięzców konkursów przewidziane są nagrody.

Dni Tuliszkowa – dzień pierwszy / Stadion w Tuliszkowie / godz. 16:00
Po uroczystym otwarciu Dni Tuliszkowa na scenie jako pierwszi pojawią się laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Będzie także koncert Dagmary i zespołu Disco Boys. Gwiazdą sobotniego wieczora w Tuliskzowie będzie znany i lubiany zespół Boys. Zaraz po Boysach wystąpi jeszcze zespół Chłopaky. Po koncercie dyskoteka do godziny 1:30, którą poprowadzi DJ Kwachu.

reklama

Niedziela 15 czerwca

VII integracyjna impreza na orientacje "TurIno" - Nadleśnictwo Turek /godz. 10:30
„TurIno” to forma gry terenowej połączonej z marszem na orientację z limitem czasu i karnymi punktami za jego przekroczenie. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie punktów kontrolnych o zróżnicowanej wadze punktowej od 4 - 10 oraz rozwiązanie punktowanej krzyżówki, do której hasła ukryto w terenie. Całość imprezy rozpoczyna się o 10:30 na miejscu biwakowym po prawej stronie za Nadleśnictwem Turek.

Kasztelania Judo Cup 2019 - Hala Sportowa w Brudzewie / godz. 12.00
To już IV Mistrzostwa Ziemi Tureckiej w tej dyscyplinie sportu organizowane przez KS Judo Turek oraz GKS Kasztelania Brudzew. Judo to wyjątkowa sztuka walki, która zawsze obserwowana jest z zapartym tchem – już nie możemy doczekać się niedzielnych zawodów i wszystkich zachęcamy do kibicowania na żywo! Emocje gwarantowane.

Marsz dla Życia i Rodziny - Parafia św. Barbary w Turku /godz. 16:00
W tym roku Miasto Turek, po raz pierwszy, przyłączy się do tej idei. To wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 16 czerwca. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 16 w Kościele św. Barbary. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami Turku – start Kościół św. Barbary, finał Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do Marszu może przyłączyć się każdy z nas. Będzie bardzo kolorowo i rodzinnie.

Dni Tuliszkowa – dzień drugi / Stadion w Tuliszkowie / godz. 10:00
Niedziela podczas Dni Tuliszkowa tradycyjnie obfituje w atrakcje dla całych rodzin. Wtedy to na stadionie odbywa się festyn, gwarantujący atrakcje dla najmłodszych. Ponadto uczestnicy Dni Tuliszkowa będą mogli wziąć udział w konkursie na fraszkę lub hasło "Nie piję - lepiej żyję". W niedziele na stadionie w Tuliszkowie przewidziany jest także spektakl "Błazenologia" Teatru na walizkach, koncert Orkiestry Dętej MGOK oraz występ Studia Piosenki MGOK. Ciekawie zapowiada się także koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Kasztelan Project Band. Gwiazdą wieczoru będzie Sylwia Grzeszczak.

Jak widać imprez w powiecie tureckim w ten weekend jest co nie miara, jest w czym wybierać, dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Warto aktywnie spędzić zbliżający się weekend do czego gorąco wszystkich zachęcamy.

Podobne artykuły

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym...

Pierwszy weekend wakacji a już jest w czym wybierać!...

25 czerw.
Wideo:

Wideo: "Jaś i Małgosia" w Przystani. Klasyczna bajka...

25-06-2019
Sportowa rywalizacja, łzy i medale czyli...

Sportowa rywalizacja, łzy i medale czyli Kasztelania...

17-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama