czwartek 01 października 2020

Heloizy, Igora, Remigiusza

reklama

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Malanowa

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Malanowa
 

Boże Ciało, a dokładniej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to święto katolickie obchodzone w Polsce od 1320. Jak co roku, parafie z powiatu tureckiego przyłączają się do celebracji tego dnia poprzez uroczystą mszę świętą i procesje do czterech ołtarzy – jedną z nich jest parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Mikołaja Biskupa w Malanowie, w której procesji udział wzięło wielu wiernych.

Tradycyjnie trasa procesji przebiegała wzdłuż ulic: Krótkiej, Zielonej, Różanej, Kaliskiej, Tureckiej, Kwiatowej i Parkowej. W pochodzie nie zabrakło obrazu św. Faustyny Kowalskiej, figury Matki Bożej Fatimskiej, czy różańca uroczyście przenoszonych przez parafian.  Przy każdym ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców danej ulicy odczytany został odpowiedni fragment z Pisma Świętego, a między "przystankami" uroczystemu przemarszowi towarzyszyły pieśni przy melodii zespołu Tradycja. Obok dzieci komunijnych, zgodnie z tradycją sypiących barwne kwiaty na chwałę Boga, pojawiła się wyjątkowa grupa - młodszych parafianek, które z radością w sercu i na ustach energicznie rozsypywały płatki kwiatów układające się w barwny dywan dla Chrystusa, który przechodzi między domami.

reklama

Pogoda podczas procesji zdecydowanie dopisała - nie zabrakło także lekkiego powiewu wiatru, tak potrzebnego w upalny dzień.  Kiedy już nadchodził kres tegorocznej procesji proboszcz parafii - ks. prałat Stanisław Płaszczyk skierował kilka słów w kierunku swoich wiernych, dziękując każdemu z osobna za okazaną pomoc, zaangażowanie w przygotowanie i przebieg procesji, a także za obecność, na koniec udzielając wszystkim błogosławieństwa i życząc smacznego obiadu - w pełni zasłużonego.

Podobne artykuły

Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej...

Liczna procesja Bożego Ciała mimo skromnej oprawy w...

11 czerw.
Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż...

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała inna niż zwykle....

29 maj.
Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w...

Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Parafii...

20-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama