środa 13 listopada 2019

Arkadii, Krystyna, Stanisławy

reklama
Wzorek

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Malanowa

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Malanowa
 

Boże Ciało, a dokładniej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to święto katolickie obchodzone w Polsce od 1320. Jak co roku, parafie z powiatu tureckiego przyłączają się do celebracji tego dnia poprzez uroczystą mszę świętą i procesje do czterech ołtarzy – jedną z nich jest parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Mikołaja Biskupa w Malanowie, w której procesji udział wzięło wielu wiernych.

Tradycyjnie trasa procesji przebiegała wzdłuż ulic: Krótkiej, Zielonej, Różanej, Kaliskiej, Tureckiej, Kwiatowej i Parkowej. W pochodzie nie zabrakło obrazu św. Faustyny Kowalskiej, figury Matki Bożej Fatimskiej, czy różańca uroczyście przenoszonych przez parafian.  Przy każdym ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców danej ulicy odczytany został odpowiedni fragment z Pisma Świętego, a między "przystankami" uroczystemu przemarszowi towarzyszyły pieśni przy melodii zespołu Tradycja. Obok dzieci komunijnych, zgodnie z tradycją sypiących barwne kwiaty na chwałę Boga, pojawiła się wyjątkowa grupa - młodszych parafianek, które z radością w sercu i na ustach energicznie rozsypywały płatki kwiatów układające się w barwny dywan dla Chrystusa, który przechodzi między domami.

reklama

Pogoda podczas procesji zdecydowanie dopisała - nie zabrakło także lekkiego powiewu wiatru, tak potrzebnego w upalny dzień.  Kiedy już nadchodził kres tegorocznej procesji proboszcz parafii - ks. prałat Stanisław Płaszczyk skierował kilka słów w kierunku swoich wiernych, dziękując każdemu z osobna za okazaną pomoc, zaangażowanie w przygotowanie i przebieg procesji, a także za obecność, na koniec udzielając wszystkim błogosławieństwa i życząc smacznego obiadu - w pełni zasłużonego.

Podobne artykuły

Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w...

Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Parafii...

20 czerw.
Boże Ciało w Parafii NSPJ w Turku. Procesja...

Boże Ciało w Parafii NSPJ w Turku. Procesja kroczyła...

20 czerw.
Dywany kwiatowe w Skęczniewie.

Dywany kwiatowe w Skęczniewie.

20 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama