Zbiórka dla OSP Międzylesie. Powoli, powoli i jest 44% Pomagamy!!!

wtorek 26 maja 2020

Eweliny, Jana, Pawła

reklama

Wideo: Powstaje kolejny Rodzinny Dom Dziecka na terenie Powiatu Tureckiego.

Wideo: Powstaje kolejny Rodzinny Dom Dziecka na terenie Powiatu Tureckiego.  - foto: Zuzanna Szczepocka
foto: Zuzanna Szczepocka 

Bycie rodziną zastępczą jest pewnego rodzaju pracą, która wymaga od rodziców bardzo dużo cierpliwości, czasu i miłości. ,, Jeżeli ktoś potrafi pokochać kogoś, dać coś od siebie innemu dziecku, to jest idealnym kandydatem na stworzenie rodzinnego domu dziecka’’- mówiła Anna Dyguda.

Anna i Mariusz Dygudowie od roku 2006 pełnili pieczę zastępczą, a roku 2014 funkcję rodziny zastępczej zawodowej. Niedawno postanowili założyć w Turku Rodzinny Dom Dziecka. Tak też stanie się z dniem 1 lipca. Na chwilę obecną państwo Ania i Mariusz wychowują sześcioro dzieci, a niedawno wyrazili zgodę na to, aby w ich życiu zagościł nowy członek rodziny.

reklama

Dlatego 25 czerwca Państwo Dygudowie podpisali umowę z Dariuszem Kałużnym - Starostą Powiatu Tureckiego i szefową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Edytą Michalak na prowadzenie rodzinnego domu dziecka. Państwo Dygudowie od wielu lat sprawują taką pieczę nad dziećmi. Jak sami mówią, to nie jest łatwa praca – bywają lepsze i gorsze dni. Jednak nie należy się poddawać i nie bać się  mówić głośno o rodzinach zastępczych. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości.

Podobne artykuły

Przedłużenie konkursu ofert na realizację zadań...

Przedłużenie konkursu ofert na realizację zadań...

18 mrz.
Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na...

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na Dyrektora ZST...

17 lt.
Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli...

Ryszard Bartosik człowiekiem roku 2019 czyli Gala...

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama