piątek 18 października 2019

Hanny, Klementyny, Łukasza

reklama
Wzorek

Wideo: Powstaje kolejny Rodzinny Dom Dziecka na terenie Powiatu Tureckiego.

Wideo: Powstaje kolejny Rodzinny Dom Dziecka na terenie Powiatu Tureckiego.  - foto: Zuzanna Szczepocka
foto: Zuzanna Szczepocka 

Bycie rodziną zastępczą jest pewnego rodzaju pracą, która wymaga od rodziców bardzo dużo cierpliwości, czasu i miłości. ,, Jeżeli ktoś potrafi pokochać kogoś, dać coś od siebie innemu dziecku, to jest idealnym kandydatem na stworzenie rodzinnego domu dziecka’’- mówiła Anna Dyguda.

Anna i Mariusz Dygudowie od roku 2006 pełnili pieczę zastępczą, a roku 2014 funkcję rodziny zastępczej zawodowej. Niedawno postanowili założyć w Turku Rodzinny Dom Dziecka. Tak też stanie się z dniem 1 lipca. Na chwilę obecną państwo Ania i Mariusz wychowują sześcioro dzieci, a niedawno wyrazili zgodę na to, aby w ich życiu zagościł nowy członek rodziny.

reklama

Dlatego 25 czerwca Państwo Dygudowie podpisali umowę z Dariuszem Kałużnym - Starostą Powiatu Tureckiego i szefową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Edytą Michalak na prowadzenie rodzinnego domu dziecka. Państwo Dygudowie od wielu lat sprawują taką pieczę nad dziećmi. Jak sami mówią, to nie jest łatwa praca – bywają lepsze i gorsze dni. Jednak nie należy się poddawać i nie bać się  mówić głośno o rodzinach zastępczych. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości.

Podobne artykuły

Wspieramy rodzicielstwo zastępcze - akcja hashtag

Wspieramy rodzicielstwo zastępcze - akcja hashtag

12 lip.
Nowoczesne rodzicielstwo zastępcze - rozmowa z...

Nowoczesne rodzicielstwo zastępcze - rozmowa z Edytą...

10 lip.
Zarząd Powiatu z absolutorium

Zarząd Powiatu z absolutorium

3 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama