niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny z Tarnowej

Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny z Tarnowej
 

Czteroosobowa rodzina z Tarnowej znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, gdyż ogień pochłonął cały jej dobytek. Zniszczenia są tak duże, że spalony dom trzeba całkowicie rozebrać. Każdy może zostać darczyńcą i przekazać tym ludziom najpotrzebniejsze rzeczy.

Do wielkiego pożaru domu doszło w piątek 28 czerwca na skutek zwarcia instalacji elektrycznej. Wtedy spłonęła tylko część domu. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji strażaków udało się uratować części dachu budynku i jeden pokój. Niestety dwa dni później tzn. 30 czerwca, w niedzielę, nastąpił samozapłon. Tym razem, pomimo starań sąsiadów i straży pożarnej, domu nie udało się uratować. Zostały tylko zgliszcza. W dwa dni 7-letnia Maja, 12-letnia Klaudia, ich starszy brat i pani Aneta stracili wszystko. Na chwilę obecną dom nadaje się do rozbiórki. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że pani Aneta nie ma wyłącznych praw do ziemi, zatem nie może rozpocząć w tym miejscu kolejnej budowy. Poszkodowanym zostaje jedynie szukanie nowego lokum.  

reklama

Rodzinie dostarczono ubrania, żywność i środki czystości. Udało się również znaleźć dla nich dom, w którym zamieszkają. Jednak trzeba w nim zorganizować praktycznie wszystko. Dlatego zostanie przeprowadzona zbiórka potrzebnych rzeczy. Na tę chwilę zgłosili się darczyńcy z: lodówką, mikrofalą, kompletem obiadowym na 12 osób, kołdrą, poduszką, pościelą. Zebrano też trochę ubrań dla dzieci, talerze, miseczki, pralkę i  kuchnię gazową.   

Tymczasowy skład darów znajduje się w sali OSP w Tarnowej, który jest czynny w godzinach od 16.00 do 20.00 po uprzednim kontakcie z  sołtys wsi Aleksandrą Nawarą tel. 669862600 lub prezes KGW Tarnowa -Mariolą Maleszą tel. 663640387. Marcin Kochaj z Turku, znajomy poszkodowanej rodziny, założył grupę na Facebooku z której można otrzymywać na bieżąco informację o kolejnych zbiórkach pieniędzy na potrzebne rzeczy. Również dla wszystkich osób, które chciałyby udzielić wsparcia poszkodowanym utworzono specjalne konto internetowe na portalu zrzutka.pl. https://zrzutka.pl/pwpjuv Każda pomoc się liczy!

Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny z Tarnowej

Podobne artykuły

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w...

Wideo: Powrót strażaków PSP Turek z akcji w Grecji....

25 sierp.
Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji....

Wideo: Strażacy z PSP Turek na pomoc Grecji. Nasz...

7 sierp.
Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama