poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dzieciaki z JUDO Turek oraz Kasztelani Brudzew na niesamowitych wakacjach

Dzieciaki z JUDO Turek oraz  Kasztelani Brudzew na niesamowitych wakacjach
 

Od wielu lat kluby KS JUDO Turek oraz GKS Kasztelania Brudzew organizują dla  dzieci i młodzieży z powiatu tureckiego wspaniałe półkolonie. W tym roku nie było inaczej. 

Pierwsze zajęcia odbyły się na początku wakacji pod nazwą „ Laserowe półkolonie z judo”, w których brało udział 29 uczestników. Na młodzież czekało wiele atrakcji.

reklama

Pierwszego dnia półkolonii odbył się wyjazd do Łodzi – pakiet atrakcji otworzyła szalona zabawa w ‘’Arena Laser Games’’. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Manufaktury, w której rywalizowali ze sobą, bawiąc się elektronicznym paintballem. Po stoczonych bitwach udali się do ‘’Saltos’’ - parku trampolin, aby wyskakać ogromne emocje, które wywołały bitwy kolorowymi farbkami. Emocje i wrażenia były tak ogromne, że w drodze powrotnej, mimo godzin popołudniowych większość dzieci usnęła błogim snem.

Drugiego dnia uczestnicy wzięli udział w wyjeździe do Kalisza. To był kolejny dzień rywalizacji na arenach laserowych. Tym razem w ‘’ZappLaser’’, gdzie podobnie jak dzień wcześniej, uczestnicy bawili się wspaniale. Kolejnym punktem wycieczki był ‘’Jump Planet’’. To właśnie tam młodzi judocy wykonywali niesamowite salta, fiflaki, czy rundlaki.

Ścianki wspinaczkowe to miejsce, w którym każdy uczestnik może sprawdzić swój lęk wysokości, jak i siłę rąk. Taka atrakcja czekała na dzieci z Brudzewa trzeciego dnia półkolonii. Zróżnicowane ściany wspinaczkowe dały wiele radości najmłodszym jak i najstarszym uczestnikom. Po wyczerpującym początku dnia, uczestnicy mogli zrelaksować się na seansie filmowym „ Godzilla” w kinie Helios w Kaliszu.

Kolejnego dnia uczestnicy, korzystając z zaproszenia, udali się do pizzerii ‘’Remi’’ w Brudzewie. To właśnie tam, dzieci pod czujnym okiem właścicieli lokalu – państwu Ewie i Radkowi Kołodziejskim, mogły przygotować  własnoręcznie wykonane pizze. Po kulinarnej lekcji przyszedł czas na wyłonienie najładniejszej i najsmaczniejszej pizzy, którą wybrali trener Marek Kujawa, wraz z panią Ewą i Radkiem. Następnie dzieci udały się do lodziarni „Przystanek Śliwka”. Tam dzieci zostały poczęstowane pysznymi lodami, deserami i szejkami przez państwo Anną i Stanisława Śliwka.  Na koniec dnia uczestnicy, wraz z opiekunem, udali się do przychodni ‘’Vet Lab’’ dr Piotra Kwiecińskiego, w której judocy mogli obserwować lekarzy weterynarii w pracy.

reklama

Laserowe przygody w Łodzi i Kaliszu były tylko przygotowaniem do finałowego spotkania na polach Midway Paintball w Przykonie. Uczestnicy półkolonii nie korzystali już z laserów, ale z kulek z farbą. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe – najmłodsi grali na specjalnie przygotowanym dla nich polu z dmuchanymi przeszkodami, natomiast starsi, rywalizowali na prawdziwym poligonie. Tam odbywała się bardzo zacięta walka. Każda chwila mogła zadecydować  o zwycięstwie danej drużyny,  a każda nieuwaga mogła sprawić, że drużyna straci kolejnego żołnierza.

Na zakończenie  półkolonii odbył się wspólny grill,  podczas którego uczestnicy, wymieniali się wspomnieniami z wyjątkowych chwil oraz  chwali się sukcesami, czy nowo nabytymi umiejętnościami.

Kolejne półkolonie odbędą się 07.08. Judocy wyjadę wtedy na zgrupowanie do Koszalina gdzie. Będzie ich tam czekać ciężka praca fizyczna na macie, ale i wiele wspaniałych atrakcji.

Kierujemy serdeczne podziękowania: Marcinowi Szymańskiemu z GKS Kasztelania Brudzew, Krzysztofowi Walkowskiemu, Ewie, Radkowi Kołodziejskim , dr Piotrowi Kwiecińskiemu, Annie, Stanisławowi Śliwka.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Podobne artykuły

Co spakować na swój pierwszy triathlon -...

Co spakować na swój pierwszy triathlon - wszystko,...

30 sierp.
Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

Jakub Kalinowski z Chylina sportowcem roku 2021...

8 sierp.
Za nimi intensywny tydzień! Młodzi zawodnicy...

Za nimi intensywny tydzień! Młodzi zawodnicy Tura...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama