niedziela 17 listopada 2019

Grzegorza, Salomei, Walerii

reklama
Wzorek

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie powiatu tureckiego.

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie powiatu tureckiego.  - Źródło: PSP Turek
Źródło: PSP Turek 

 W dniu 22 sierpnia 2019 r. Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann odwiedził powiat turecki. Program spotkania obejmował wizytę w jednostce OSP Kowale Księże oraz w Komendzie Powiatowej PSP w Turku.

O godzinie 10.30 w Jednostce OSP Kowale Księże odbyło się wprowadzenie do podziału bojowego nowo zakupionego w tym roku średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wartość pojazdu to prawie 760 000 zł. To jeden z trzech zaplanowanych w tym roku nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Jednostek OSP z terenu powiatu tureckiego. Łącznie w roku 2018 i 2019 do jednostek OSP z terenu powiatu trafi 6 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych  za łączną kwotę prawie 4,5 mln. złotych. Zakupy nowych pojazdów finansowane są ze środków samorządów lokalnych, środków własnych Jednostek, dotacji dla Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

reklama

W samo południe w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Turku Pan Wojewoda Wielkopolski spotkał się z funkcjonariuszami oraz pracownikami cywilnymi Komendy. W spotkaniu ponadto uczestniczyli: Poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – mł. bryg. Arkadiusz Przybyła oraz Starosta Turecki- Dariusz Kałużny.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy PSP w Turku st.kpt. Piotr Pietrucha przedstawił system ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu tureckiego oraz omówił strukturę organizacyjną Komendy.

Po spotkaniu zaproszeni goście wizytowali Salę Edukacyjną Ognik oraz zbudowaną na placu Komendy bazę logistyczną w oparciu o sprzęt logistyczny w tym kontenery będące na stanie tut. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

reklama

Źródło: PSP Turek

Podobne artykuły

Umowa na nowy wóz strażacki dla OSP Przykona...

Umowa na nowy wóz strażacki dla OSP Przykona...

28 sierp.
Niebezpieczna burza przeszła przez powiat...

Niebezpieczna burza przeszła przez powiat turecki -...

18 czerw.
Odwiedziny przedszkolaków w PSP Turek

Odwiedziny przedszkolaków w PSP Turek

14 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama