piątek 28 luty 2020

Ludomira, Makarego, Wiliany

reklama

Czytanie wśród drzew w tuliszkowskim parku

Czytanie wśród drzew w tuliszkowskim parku
 

W niedzielne popołudnie, 25 sierpnia 2019 r., w parku miejskim w Tuliszkowie odbyła się  impreza plenerowa ph. „Czytanie wśród drzew”, zorganizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuliszkowie. Impreza ta była jedną z propozycji  w cyklu letnich spotkań organizowanych na terenie gminy Tuliszków.

Główną ideą, która przyświecała całej akcji była promocja czytelnictwa i zachęcanie do czytania swoim bliskim; w szczególności dzieciom.

reklama

Imprezę poprowadziła dyrektorka tuliszkowskiej biblioteki, Renata Chorążewska. Przy pomocy bibliotekarek: Haliny Lędzkiej, Teresy Jackowiak oraz Grażyny Ratajczyk oraz Sylwii Piechocińskiej- reprezentującej Gminę i Miasto Tuliszków a także Romana Ścisłego- dbającego o oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia, udało się stworzyć wspaniałą, rodzinną  atmosferę, która  udzieliła się wszystkim zebranym.

Osoby, które tego dnia zdecydowały się przyjść do tuliszkowskiego parku i przeczytać publicznie fragment wybranej lektury, otrzymywały upominek książkowy.

Oprócz wspólnego czytania organizatorzy przewidzieli także i inne atrakcje, m.in. konkurs literacki z nagrodami, zabawy na dmuchańcu, malowanie twarzy, kiermasz książek czy malowanie w plenerze. Nie zabrakło też stoiska, gdzie dzieci mogły popisać się swoimi zdolnościami plastycznymi i manualnymi. Poza tym, po raz kolejny, tuliszkowska książnica przeprowadziła akcję bookcrossingu polegającej  na zostawianiu w miejscach publicznych darmowych książek, które każdy może zabrać sobie do domu.

reklama

W czasie, kiedy najmłodsi oddawali  się beztroskiej zabawie, dorośli mieli okazję odpocząć przy ciastku i kawie. Biblioteka przedstawiła imrównież swoją  ofertę w postaci nowości wydawniczych i czasopism.

Ponadto, w ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie, biblioteka przygotowała wystawkę książek traktujących o problemach społecznych, takich jak narkomania, nikotynizm i alkoholizm. Można było także zaopatrzyć się w ulotki informacyjne na temat uzależnień. Dzięki otrzymanemu od komisji wsparciu finansowemu, biblioteka   zakupiła cześć nagród rzeczowych za udział w konkursach.

Szczególne podziękowania należą się także firmie IzoSerwis Sp. z o.o.z Tuliszkowa – sponsorowi zamka dmuchanego dla dzieci.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Czas na książkę: Oświadczyny - pozycja nie...

Czas na książkę: Oświadczyny - pozycja nie tylko dla...

24 st.
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Wszystkie dobre rzeczy" -...

26-11-2019
Pełna sala na zakończenie projektu

Pełna sala na zakończenie projektu "Z książką można...

23-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama