Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Narodowe Czytanie 2019 w Tuliszkowie

Narodowe Czytanie 2019 w Tuliszkowie - foto: UG Tuliszków
foto: UG Tuliszków 

W sobotnie popołudnie w budynku Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w  Tuliszkowie odczytane zostały  fragmenty utworów Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Władysława Stanisława Reymonta, Brunona Schulza, Henryka Rzewuskiego, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Już po raz ósmy czytelnicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, podobnie jak w całej Polsce, przybliżyli słuchaczom wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany „Nowele polskie”.

Organizatorzy zadbali także o to, aby i najmłodsi znaleźli dla siebie coś ciekawego. Specjalnie z myślą o dzieciach został przygotowany kącik, gdzie można było poznać i samodzielnie wykonać wycinanki z różnych regionów naszego kraju. Oprócz tego uczestnicy akcji, zarówno ci młodsi, jak i starsi, otrzymali upominki w postaci balonów, breloków czy zakładek do książek.

reklama

Warto wspomnieć, że obok strawy dla ducha znalazła się także strawa dla ciała – czyli poczęstunek przy stoisku wiejskim. Każda osoba, która przyniosła swój egzemplarz noweli, bądź innej, dowolnej książki,  mogła wbić pamiątkowy stempel, który specjalnie na tę okazję został przesłany do biblioteki przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast list Prezydenta odczytał Burmistrz Krzysztof Roman. Zebrani usłyszeli wówczas, że czytanie „ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości”.

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Cele, które jej przyświecają to m.in.: popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę a także wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcja odbyła się przy wsparciu  Gminy i Miasta Tuliszków oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

źródło: UM Tuliszków

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

foto: UG Tuliszków2
foto: UG Tuliszków3
foto: UG Tuliszków4

Podobne artykuły

W Tuliszkowie mają

W Tuliszkowie mają "Szatnie na medal"

23 wrz.
Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców....

Pogoda nie odstraszyła młodych sportowców. Narodowy...

20 wrz.
Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS...

Jesień zapowiada się pracowicie. Zawodnicy UKS Judo...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama